MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, Karaağaçlı Mahalle Mezarlığı’nın çok bakımsız durumda olduğunu belirten İYİ Parti Şehzadeler İlçe  Başkanı Ahmet Çelik'e tepki gösterdi. Erten, "Büyükşehir Belediyemizin hassasiyetle sürdürdüğü çalışmaları anlatmak için kendisini çay içmeye davet ediyorum" dedi.

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik, Karaağaçlı Mahalle Mezarlığı’nın bakımsız olduğunu savunmuş ve Büyükşehir Belediyesi'ni suçlamıştı. MHP'li Erten, konuyla ilgili yaptığı  açıklamada, "Büyükşehir Belediyemizin 17 ilçemizde planlı, programlı ve hemşehrilerimizin ihtiyacı olan çalışmalarına kulp bulamamış olacak ki Karaağaçlı Mahalle Mezarlığı’nda duvardan düşen taş önünde poz vererek, karalamaya çalışmış. Şehirden uzak, ilçeden uzak, çalışmalardan uzak ve bilgiden yoksun olan Sayın İlçe Başkanına mezarlık bakım ve onarım çalışmalarındaki Büyükşehir Belediyemizin hassasiyetle sürdürdüğü çalışmaları anlatmak için kendisini Mezarlıklar Dairesi Başkanlığımızda çay içmeye davet ediyorum" diye konuştu.

2 BİN 443 MEZARLIKTA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Bazı bakanlık ve kurumlara 10 bin 24 kadro ihdası Bazı bakanlık ve kurumlara 10 bin 24 kadro ihdası

Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığının, çalışmalarını 17 ilçede 2443 mezarlığın bakımını, onarımını, temizliğini, yabani ot ilaçlamasını aksaksız bir şekilde yerine getirdiğini belirten Özten, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bununla da bitmiyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız da köyden mahalleye dönen bölgeler başta olmak üzere mezarlıkların güvenliğinin sağlanması amacıyla himaye tel çit çalışması yürütüyor. Ölümüze de dirimize de saygı anlayışıyla yürüttüğümüz bu çalışmaları görmezden gelmek, yokmuş gibi davranmak tam da size yakışan bir anlayış. Bu bizi şaşırtmadı. Kaderine terk edildi diye siyasi şov yaptığınız Karağaçlı Mahallemizin mezarlığında, yalnızca bu yıl kaç kere çalışma yapıldığını öğrenmek ister misin Sayın İlçe Başkanı? Tam 14 kez."