Azize Meral
    Şehzadeler Belediyesi''nin Aralık ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantının görüş ve öneriler bölümünde söz alan İYİ Parti Grup Başkanvekili Şenol Özkaya, 2022 yılının belediyede 'Tasarruf Yılı' olarak ilan ödilmesi önerisinde bulundu. Türkiye'de yaşanan ekonomik sıkıntılar her geçen gün arttığına işaret eden Özkaya, "Bu aşırı fiyat artışının nerede duracağı da belli değildir. Özellikle gıda fiyatları inanılmaz düzeyde artış göstermektedir. Havaların soğumaya başladığı bu günlerde, gıda ihtiyacı ile birlikte yakacak ve giyim ihtiyacı da ortaya çıkmaktadır. Aynı şekilde okul ihtiyaçları da geçen yillara göre inanılmaz yükselmiştir" hatırlatmasında bulundu.
    Şehzadeler Belediyesi'nin 2022 yılı tahmini bütçesininin 160 milyon TL civarında olacağını belirten Özkaya, Şehzadeler'in 'gönül belediyeciliği' sloganına bir de 'tasarruf belediyeciliği' eklenmesi gerektiğini belirterek, "Belediye, tasarruf olarak çok şeyler yapabilir. Mesela etkinliğe giderken herkes ayrı araçla değil, belediyenin bünyesinde olan minibüsle gidilebilir. Yakıt tasarrufu için takip sistemi ve güzergahlar incelene bilinir. Kırtasiye ve basın giderlerinde de tasarrufa gidilmeli. Önceden A 4 kâğıdının topu 19 TL iken şuan 50 TL civarına çıkmış, aynı sekilde yazıcı tonerleride inanılmaz düzeyde 5-6 kat artmıştır. Diğer bir gider de ağırlama, ikram, toplantı ve hediyeleşme gibi harcama kalemlerinde tasarruf olabilir" önerilerinde bulundu.
    Elde edilecek tasarruflarda gerçek ihtiyaç sahiplerine gıda, yakacak , giyim ve eğitim desteği verilebileceğini anlatan Özkaya, "2022 yılı oldukça zor bir yıl olacak, belki hiperenflasyon olacak. Onun içindir ki 'önce insan' sloganı ile gerçek ihtiyaç sahibi olanlara, hastalara, kimsesizlere bir nebzede olsa fayda sağlayabilinmesi için önce tasarruf etmeliyiz. Kurumun başındaki en yetkiliden tutun da, en basit görevde olan da sorumludur. Yerel yönetimler kadar bireysel olarakta ailemizle, çevrenizle de tasarruf yapmak zorundayız" diye konuştu.