İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Manisa Küçük Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Son elektrik zammı ile birlikte küçük esnafın iflasın eşiğine geldiğini belirten Akan,  "İktidar, her kesimi olduğu gibi küçük esnafı da günden güne daha da fakirleştiriyor, hatta işlerini batırıyor" dedi.


İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Manisa Küçük Sanayi Sitesi esnafını ziyaret ederek mağdur iş insanlarıyla görüştü. Esnaflar, döviz artışı nedeniyle tüm ürün gruplarında maliyetin yükseldiğini ve bu nedenle üretimde zorluk yaşadıklarını söyledi. Elektrik zammının zaten ekonomik koşulları iyi olmayan esnafın sırtına bir yük daha bindirdiğini belirten Küçük Sanayi Sitesi esnafı, yapılan artışların geri çekilmesini istediklerini belirtti. Akan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Ülkemizde denenen, daha önce hiçbir dünya ülkesinin uygulamadığı bu sözde ekonomik model yüzünden 82 milyon fakirleştirildi. Bu ekonomik model nedeniyle döviz kuru patladı, bir gece operasyonuyla döviz 5 TL'ye yakın indi ancak bu iniş, ürün gruplarındaki maliyetlere yansımadı” diye konuştu.
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ ZAMMI GERİ ÇEKİLMELİ
Hammadde temininde zaten sıkıntı yaşanırken, bir de üstüne döviz nedeniyle yaşanan maliyete artışı geldiğine işaret eden Akan, “Yılbaşı gecesi açıklanan elektrik ve doğalgaz zamları ise, toplumun her kesiminden tepkiyle karşılandı. Manisa Küçük Sanayi Sitesi esnafımız, pandemiden bu yana ekonomik olarak zaten çok zorlu günler geçiriyor. Döviz nedeniyle ürün üretimini durduran esnafımız vardı. Bir de üstüne gelen elektrik zammıyla birlikte esnaf artık ekonomik olarak bitmiş vaziyette. Bu iktidar nedeniyle küçük esnaf iflasın eşiğine gelmiş durumda. İktidarın uyguladığı elektrik ve doğalgaz zammı bir an önce geri çekilmelidir" ifadelerini kullandı.