İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı’nda 4 yıl boyunca teşkilat başkanlığı görevlerinde bulunan Tunç Önsoy, partisinin Manisa il başkanlığı için adaylığını açıkladı.
İYİ Parti Manisa İl Başkanı Tunç Önsoy, düzenlediği basın açıklamasıyla birlikte 15 Ocak 2024 tarihinde yapılacak olan kongrede il başkan adaylığını duyurdu. Parti binasındaki basın açıklamasına İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, İYİ Parti Yunusemre ilçe Başkanı Tufan Akan, İYİ Parti Şehzadeler ilçesi Başkanı Ahmet Çelik, belediye meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticileri, partililer ve vatandaşlar katılım gösterdi. Başkan adayı Tunç Önsoy burada yaptığı açıklamada, kendisinin göreve getirildiği takdirde İYİ Parti’yi Manisa’da birinci parti haline getireceğini anlattı.

“SEÇİMLERE BÜYÜK BİR ÖZVERİYLE HAZIRLANIYOR”
Başkan Önsoy partide yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Kuruluşundan bu yana hepimiz gibi fedakârca içerisinde bulunduğum İYİ Parti’de çeşitli görevlerde bulundum. Son dönemde de İYİ Parti Manisa İl başkanımız sayın Hasan Eryılmaz’ın yönetiminde 4 yıl boyunca teşkilat başkanı olarak gururla çalıştım. Milli birlik ortamının yeşermesine katkı sunmak üzere çıktığımız bu yolda sizlerin de teveccühüyle İYİ Parti Manisa İl Başkanlığına adaylığımı açıklamak üzere bugün buradayım. İYİ Parti olarak, tüm baskılara rağmen cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı olan 2023’te gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine büyük bir coşkuyla hazırlanıyoruz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda, onun izinde, onun gölgesinde, onun ilkeleriyle var olmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki seçimlerin milletimizin ve ülkemizin bu kara günlerden aydınlığa çıkacağı günler olacağına inanıyoruz. Bu seçimlerin öneminin farkındayız. Partimizin kurucu üyeleri, güçlü kadınlarımız ve her geçen gün büyüyerek aramıza katılan yeni üyelerimizle birlikte kucaklayıcı, birleştirici, üretken ve dinamik bir yönetimle seçime yüksek motivasyonlu bir şekilde giriyoruz ve Allah’ın izniyle Türkiye’nin güzel yarınları için bu seçimi hep birlikte kazanacağız.”
“YOLA İNANMIŞLARLA ÇIKILIR”
Önsoy konuşmasına şöyle devam etti: “Cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkan bu oluşumun içerisinde yer almak tan büyük bir gurur duyduğumu belirterek, tek adamcılığa, demokrasiden uzaklaşmış düzene karşı gece gündüz çalışacağımızın bilinmesini istiyorum. Değerli dava arkadaşlarım, hepiniz biliyorsunuz ki yola inanmışlarla çıkılır. Siyaset tarihi gücünü ve oturduğu koltuğu ölümsüz zannedenlerle doludur. Biz göreve geldiğimizde hepiniz göreceksiniz ki yeni başarılara imza atacağız. Biz, geçici hevesler uğruna bu yola başvuranlardan, makam itibarı için sözünde durmayanlardan olmayacağız. Sözünü tartmadan, kişisel menfaatler uğruna siyaset yapanlardan olmayacağız. Göreve geldiğimiz ilk günkü inanmışlığımızla partimizin her kademesinde görev almaktan vazgeçmeyeceğiz. Biz bugüne kadar yapılamaz denilenleri yaptık, başarılamaz denilenleri başardık. Biz inanıyoruz ki İYİ Parti’yi hep birlikte hak ettiği yere taşıyacağız. Yaktığımız bu demokrasi meşalesini elden ele taşıyarak tüm Türkiye’ye ulaştıracağız. Şunu bilmenizi istiyorum ki bugün karşınızda il başkanı adayı olarak bulunan Tunç kardeşiniz olarak partimizin çatısı altında verilen her türlü görevi layıkıyla yerine getireceğim. Üretken ve ürettikçe kazanan gençlerimizi geleceğe iyi taşımak için var gücümle çalışacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben – partim – davam – ailem kırmızı çizgimdir. Biz kırmızı çizgimize ihanet etmemeyi genel başkanımız sayın Meral Akşener’den öğrendik. Bu yolda da başımız dik, alnımız ak, kararlı bir şekilde yürüyeceğiz.”

İstanbul Okan Üniversitesi 49 Öğretim Üyesi alacak İstanbul Okan Üniversitesi 49 Öğretim Üyesi alacak


“İYİ PARTİ’Yİ MANİSA’DA BİRİNCİ PARTİ YAPACAĞIZ”
Önsoy partisini Manisa’da birinci yapmayı hedeflediğini söylerek sözlerini şöyle tamamladı: “Kıymetli vaktini burada bulunarak demokrasi mücadelemize ayıran bu davaya gönül vermiş herkese teşekkürlerimi, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Herkes şunu bilmelidir ki il başkanlığı adaylığımı düşündüğüm ilk günden bu yana tek bir amacım var; İYİ Parti’yi Manisa’da birinci parti yapmak, dokunmadık gönül, sıkılmadık el bırakmamak. Bu doğrultuda yanımızda olan herkesten Allah razı olsun diyorum ve en derin sevgi saygılarımı sunuyorum.”