İYİ Partili Yılmaz: Esnaf ve öğrenci cezalandırıldı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda, İYİ Parti Grubu’nun kentteki öğrencilere indirimli  abonman verilmesi yönündeki önergesinin reddedilmesine İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz'dan tepki geldi. Eryılmaz, “Bu önerge gündeme alınmayarak, Manisa’da yaşayan öğrenciler ve aileleri cezalandırılmıştır” dedi.

Manisa'da sahte içki operasyonu Manisa'da sahte içki operasyonu


İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Şubat ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda yaşananlara ilişkin açıklama yaptı. Başkan Eryılmaz, İYİ Parti’nin önerge vermesine bile tahammül edemeyen bir zihniyetin Büyükşehir Belediyesi’ni yönettiğini söyledi. Eryılmaz, “Bu zorlu süreçte Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni sosyal belediyecilik anlayışını benimsemeye çağırmıştık. Yapılan son Büyükşehir Belediye Meclis Toplantımızda da hem geçimlerini idare etmekte zorluk çeken Özel Halk Şoförlerimize her ay asgari ücret tutarında destek verilmesi, hem de öğrencilerimize destek verilmesi için maliyeti Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmak üzere öğrencilerimize 100 biniş için 150 TL bedelinde bir abonman kartı düzenlenmesi için önerge verdik. İYİ Parti’nin hiçbir önergesine tahammül edemeyen bu zihniyet, hem esnafımızı hem de öğrencilerimizi mutlu edecek bu kararı gündeme dahi aldırmadı” diye konuştu.
BÜYÜKŞEHİRLERDE ABONMAN UYGULAMASI VAR
Ankara’da aylık abonman ücretinin 225 biniş için 75 TL, İstanbul’da abonman kartının 78 TL, Balıkesir’de aylık abonmanlın 100 biniş için 150 TL olduğunu belirten Eryılmaz, "İzmir’de öğrenci biniş bedeli 1,64 TL’dir. Abonman uygulamasının yapılmadığı nadir Büyükşehirlerden biri ne yazık ki Manisa Büyükşehir Belediyesi’dir. İYİ Partili meclis üyelerimizin verdiği bu önergeyi gündeme almayarak hem esnaflarımız, hem öğrencilerimiz, hem de öğrencilerimizin aileleri cezalandırılmıştır. Biz konunun takipçisi olmaya ve Büyükşehir Belediyesi yönetiminin halka hizmet için o makamlarda oturduğunu hatırlatmaya her platformda devam edeceğiz.”