Narlıdere Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanarak askıya
çıkarılan kentsel dönüşüm planları için bilgilendirme toplantılarına başladı. 4
büyük mahalleyi kapsayan dönüşüm projesi için önce siyasi partilerin ilçe başkanlarına sonrasında muhtarlar, meclis üyeleri ve kentsel dönüşüm ile ilgili
sivil toplum kuruluşlarına süreç hakkında bilgi verildi.İZMİR(İGFA)- Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir yer bırakmak için çalıştıklarını dile getiren Başkan Ali Engin "İlçemiz için son derece önemli olan kentsel dönüşüm konusunda ortak akıl ile yol alacağız, kimseyi mağdur etmeyeceğiz" dedi.

Narlıdere'nin uzun yıllardır gündeminde olan Kentsel Dönüşüm Planları, geçen ay Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanarak askıya çıkarılmıştı. Süreç doğrultusunda bilgilendirme çalışmalarını hızlandıran Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin; CHP, İyi Parti, Ak Parti ve MHP ilçe başkanları ile bir araya gelerek planlar hakkında bilgi verdi. Başkan Engin, bir sonraki toplantıda ise mahalle muhtarları, meclis üyeleri ve kentsel dönüşüm ile ilgili sivil toplum kuruluşları ile toplantı yaptı. Toplantıda; askıya çıkarılan imar planları hakkında bilgi verildi, fikir alışverişinde bulunuldu.

Planların askı sürecinde bilgilendirme toplantılarına devam edecek olan Başkan Engin, 22 Ekim Cuma günü saat 12.00’de, Atatürk ve 2 İnönü mahallelerindeki hak sahipleriyle, 25 Ekim Pazartesi günü ise Çatalkaya ve Narlı mahallelerindeki hak sahipleri ile saat 15.00’te Atatürk Kültür Merkezi’nde bir araya gelecek.