Kayıp yaşlı kadın için arama çalışması başlatıldı Kayıp yaşlı kadın için arama çalışması başlatıldı

Manisa İl Jandarma Komutanlığı, 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planında ‘İncinebilir Yol Kullanıcıları’ olarak tabir edilen motosiklet ve motorlu bisiklet kullanıcılarını korumak, trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarını yüzde 50 oranında azaltılmak ve motosiklet/motorlu bisiklet ile sürücülerinin güvenliği için özel ekip kurdu.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı, ‘Öncelikli Müdahale Edilecek  Alanlar’ olarak ‘Etkin, Sürekli, Yoğun yapılan denetimlerle trafik güvenliğinin arttırılması, kazaların önlenmesi, trafik kazası sonucu meydana gelen ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesi, sürücülerin trafik kurallarına uyma düzeylerinin en üst seviyeye çıkarılması amacıyla, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Hızır ve Huzur adlı iki ayrı karma ekip kurdu. Timlerin katılımıyla başta Yunusemre ve Turgutlu ilçeleri olmak üzere, tüm ilçelerde motosiklet ve motorlu bisikletlere  yönelik müşterek olarak özel denetim faaliyeti gerçekleşti. Yapılan denetimlere toplam 67 personel katıldı.

301 MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜNE CEZA

Yapılan denetimlerde 3 bin 527 motosiklet ve sürücü kontrol edilirken, kurullara uymayan 301 motosiklet sürücüsü hakkında cezai işlem uygulandı, 69 motosiklet trafikten men edildi, yakalama kaydı bulunan 1 motosiklet ile çalıntı kaydı bulunan 1 motosiklet ve bakaya suçundan  yakalama kaydı bulunan 1 şahıs yakalandı.