Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği'ne ‘Kanuna ve ahlaka aykırı faaliyet yürütmek’ suçlaması ile fesih davası açılmasına tepki gösteren Manisa’da Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri ile Manisa İşçi Kadın Meclisi üyesi kadınlar eylem yaptı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen eyleme CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve sendikalar katıldı. Kadın cinayetlerini durduracağız, kadınları değil katilleri susturun sloganları atıldı. 
Sözcü Büşra Seyhan, “Kadınların mücadelesini durduramazsınız. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nu niçin kapatıyorsunuz. Şiddete uğrayan kadınlar bizlere güvendiği için mi, haksızlığa uğrayan işçi kadınlara destek olduğumuz için mi, çocuk istismarı karşısında susmadığımız için mi? Öldürülen kadınların aileleriyle Adliye koridorlarında haklarını aradığımız için mi? her ne kadar kapatma davası açılırsa açılsın bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” dedi. 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Manisa Kadın Meclisi Temsilcisi Semiha Hasgör, öldürülen kadınlara adalet için hep bu meydanda olduklarını söyledi. Hasgör, şüphe ölümleri, kadınların ölümleri yerine platformun araştırıldığını kaydetti. Hasgör, “Kadın cinayetlerini durduracağız” dedi. 
Manisa İşçi Kadın Meclisi Temsilcisi Yeliz Kurt, “Kadın Cinayetlerini Durdura cağız” diyerek bundan 12 yıl önce yola çıktık. Gazetelerin üçüncü sayfalarında “aşk, sevgi cinayeti” yazan o haberlerin bizim yaşam mücadelemiz olduğunu adıyla, hedefiyle, özneleriyle ortaya koyduk. Öldürülen kadınların mahkemelerce alelade kapanmış dosyaları bizlere ulaştı. İşte o öldürülen kadınların yakınları ile birlikte Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneğini kurduk. 12 yıl boyunca bu topraklarda “kadın cinayeti” kavramını işledik. Şüpheli kadın ölümlerinde gerçekleri açığa çıkardık. Tüm kadınlarla yasaların, yönetmeliklerin yapılmasının ve uygulanmasının peşine düştük. Her ay yayınladığımız verilerle nasıl bir yaşam savaşı verdiğimizi gösterdik. Bu topraklarda kadınların eşitlik mücadelesini yok sayanlar karşısında “Asla yalnız yürümeyeceksin” diye haykıran yıldızlar kadar çok kadınla il il örgütlendik, meydanları doldurduk” dedi.