Türk Kadınlar Konseyi Derneği Manisa Şubesi her yıl Ramazan ayında gerçekleştirdiği gıda yardımları kapsamında bu yıl 140 aileye destek oldu. Şube Başkanı Melahat Uz, belirledikleri ihtiyaç sahiplerine gıda, kırtasiye ve bakkal borcu kapatma şeklinde çeşitli alanlarda yardımcı olduklarını söyledi.

         Türk Kadınlar Konseyi Derneği Manisa Şubesi, her yıl Ramazan ayında dar gelirli ailelere gıda yardımı başta olmak üzere çeşitli konularda destek oluyor. Yaptıkları yardımlarla ilgili bilgi veren Manisa Şube Başkanı  Melahat Uz, "Bugüne kadar gıda yardımını erzak torbaları olarak veriyorduk. Bu sene ilk defa dağıtımımızı alışveriş kartı vererek gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın bizim seçtiklerimizi değil kendi seçtiklerini almaları için bir toptancıyla anlaştık. Destek olduğumuz aileler kartlarıyla gidecekler, ne ihtiyaçları varsa alacaklar" dedi.

         140 AİLEYE DESTEK VERİLDİ

         Hayırsever üyelerinin katkılarıyla bu yıl 140 aileye destek olduklarını belirten Uz, "Bu kadar çok yardım geleceğini beklemiyorduk. Tüm hayırseverlere, arkadaşlarımıza, üyelerimize ama başta  bize bu derneği kazandıran Şube kurucumuz Mubeccel Kafkaslı’ya çok teşekkür ederiz. Bu kadar yardım beklemediğimiz için yardımları üçe bölmeye karar verdik. Bir kısmını erzak olarak dağıtıyoruz, bir kısmıyla bakkallara olan borçları kapatacağız, Bir kısmını da bir ilkokulun öğrencilerine kırtasiye yardımı yapmak için ayırdık. Derneğimizden bir arkadaşımız dernek adına ilkokula yardımı kendisi yaptı. Kendisine çok teşekkür ederim" diye konuştu.