Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Afrika, Asya ve Avrupa kıtalarından incelemelerde ve çalışmalarda bulunmak üzere gelen üç heyeti ağırladı.

İlk olarak Kamerun Heyeti, tarım, gıda ve ticaret alanlarında istişarelerde bulunmak amacıyla Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk’ü makamında ziyaret etti.

Öztürk’ün bir sonraki konukları ise Azerbaycan Heyeti oldu. Heyet, Manisa’da faaliyet gösteren Sulama Birlikleri ve Sulama Kooperatiflerinde incelemelerde bulunarak bilgiler aldı. İncelemelere Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk ve İl Müdür Yardımcısı Serdar Mersinli de katılım sağladı.

Daha sonra Hollanda Baş Veteriner Yardımcısı Dr. Hendrlk-Jan Roest ile Hollanda Tarım,  Doğa ve Gıda Kalitesi Bakanlığında Veterinerlik Pazarları Erişim Ekibinin Türkiye'den Sorumlu Koordinatörü Frank Jan vander Valk, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Bayram Sertkaya Öztürk’ü ziyaret etti.

Veterinerlik konularında görüş alışverişinde bulunmak ve Manisa'daki hayvansal ürün faaliyetleri ile işletmeler hakkında yerinde bilgi alma amacını taşıyan ziyarette heyete; İl Müdür yardımcısı Melikşah Taşkın, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ali Gök ve konu sorumlusu teknik personeller eşlik etti.

Çimento Fabrikası'ndan 19 işçi çıkarıldı Çimento Fabrikası'ndan 19 işçi çıkarıldı