Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK)’in Şuurlu Gençlik Projesi kapsamında sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyerek, gençleri geleceğe hazırlıyor.Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)KAYMEK A.Ş. Şuurlu Gençlik Projesi kapsamında gençlik merkezlerindeki öğrencilerine Türkiye’nin en büyük gökevi Kayseri Bilim Merkezi’nde bulunan Sanat Atölyesi, Fen Atölyesi, Robotik Atölyesi, Gökyüzü Gözlemleri ve Astronomi Eğitimleri gibi birçok atölyede birbirinden farklı eğitimler sunuyor. Atölyelerde toplamda bin 200 öğrenci eğlenerek, öğrenmenin keyfini yaşadı.

Kayseri Bilim Merkezi’ndeki Sanat Atölyesi’ne Şuurlu Gençlik Projesi kapsamında 261 öğrenci katılarak, hem katılımcıların hayal gücü, el becerilerini geliştiriyor, hem de sanatsal yeteneklerine katkıda bulunuyor. Sanat Atölyesi’nde Taş Boyama başta olmak üzere; Origami, Kaleydeskop Yapımı, Tasarla Çalıştır, Atık Malzeme Atölyesi gibi birçok faaliyet gerçekleştiriyor. Fen Atölyesinde ise, kimyasal ve biyolojik süreçlerin nasıl gerçekleştiğini, çocuklara gözlemler yardımıyla sorgulamak, araştırarak öğretmek hedeflendi. Fen Atölyesi’ne proje başlangıcından bu yana 496 öğrenci katıldı.  

LGS'de Manisa'nın gururu oldu LGS'de Manisa'nın gururu oldu

KAYMEK A.Ş. Gençlik merkezlerindeki öğrencilerini Kayseri Bilim Merkezi’nde bulunan Sanat Atölyesi, Fen Atölyesi, Robotik Atölyesi, Gökyüzü Gözlemleri ve Astronomi Eğitimleri gibi birçok atölyede  verilen eğitimler kapsamında öğrenciler sosyalleşerek, bulundukları grupla işbirliği yapabilme yeteneklerini ve  yaratıcıklarını, hayal güçlerini ve esnek düşünüp özgün tasarım yapabilme özelliklerini geliştirdiler. Tüm faaliyetler öğrencilerin el becerilerini geliştirerek, daha özgüvenli bireyler olmasını sağladı. Ayrıca öğrenciler robotik kodlama ve komut sisteminin temeli olan algoritma kurabilme yeteneği kazandılar.