Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gölcük Belediyesi ve Kocaeli Deniz Ticaret Odası'nın destekleri ile düzenlenen “Uluslararası Balık Tutma Yarışması” açılış programıyla başladı KOCAELİ (İGFA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, uluslararası ve ulusal pek çok yarışmaya da destek veriyor. Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi’nin destekleri ile Kocaeli Sportif Olta Balıkçıları ve Doğa Koruma Derneği tarafından düzenlenen “Uluslararası Balık Tutma Yarışması” Başiskele de bulunan Tryp By Wyndham Otel’deki açılış programı ile başladı.

90 AMATÖR OLTA BALIKÇISI KATILIYOR   

Türkiye, Azerbaycan, İngiltere, Almanya, Yunanistan, İtalya, Polonya, Hollanda ve Tunus’tan 90 amatör olta balıkçısı yarışmaya katılıyor. Gölcük Değirmendere Sahilinde başlayacak olan yarışmalar öncesi gerçekleştirilen açılış programında ilk olarak yarışmaya katılan ülkelerin marşları okundu. Açılış programına Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen, Başiskele Kaymakamı Necip Çakmak, Gölcük Belediye Başkanı Ali Sezer Yıldırım, Kocaeli Deniz Ticaret Odası Başkanı Vedat Doğusel, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mesut Önem, Kocaeli Sportif Olta Balıkçıları ve Doğa Koruma Derneği Kadir Cihan Pestil ve amatör olta balıkçıları katıldı. Açılış programında protokol konuşmalarından sonra Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mesut Önem tarafından İzmit Körfezi Ölçeğin; Sürdürülebilir Çevre Yönetimi konusunda sunum gerçekleştirildi.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Kocaeli'nin dünyada eşi benzeri olmayan Marmara Denizi’nin bittiği bir yerde konumlandığına dikkat çekerken, "Marmara Denizi'ne özellikle de İzmit Körfezi'ne en az zarar veren ve denizine sahip çıkan şehiriz" dedi.

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen, il ve yurt dışından gelen yarışmacılara başarı diledi. 2017 yılında bir hayalin peşine düşerek derneklerini kurduklarını ifade eden Kocaeli Deniz Ticaret Odası Başkanı Vedat Doğusel, Kocaeli Sportif Olta Balıkçıları ve Doğa Koruma Derneği Kadir Cihan Pestil de hayallerinin gerçeğe dönüştüğünü söyledi.