Kocaeli'nin İzmit Belediyesi'nin düzenlediği Cumhuriyet konseri için Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesi’nde sahne alan ünlü rock grubu Duman, 100 bin kişiye konser verdi. Kentin bütün ilçelerinden gelerek alanı dolduran on binlerce genç konseri tek yürek olarak büyük bir coşkuyla izlediKOCAELİ (İGFA) -  Cumhuriyetin 98'nci kuruluş yıldönümünde birçok kutlama etkinliği düzenleyen  Kocaeli'nin İzmit Belediyesi finali ünlü Türk rock grubu Duman konseriyle yaptı. Binlerce İzmitli’nin akın ettiği Duman konserinde tüm şarkılar cumhuriyet için seslendirildi. Saatler öncesinden Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesi alanını dolduran ve hayranı oldukları müzik grubunu canlı dinlemek için sabırsızlanan Kocaelililer yaklaşık 2 saat boyunca unutmayacakları anlar yaşadı. Sahne İzmit’in vals gösterisiyle başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları final organizasyonunda saatler Duman’ı gösterdiğinde coşku zirveye ulaştı.

AK Parti’li Baybatur: Birileri laf, AK Parti iş üretiyor AK Parti’li Baybatur: Birileri laf, AK Parti iş üretiyor

DUMAN SAHNEDE, COŞKU ZİRVEDE

Binlerce kişinin hep bir ağızdan eşlik ettiği şarkılar İzmit’te yankılanırken özellikle gençler müziğe doydu.  “Tatlı Dillim” şarkısıyla konserine başlayan ve rock müziği ziyafeti sunan Duman’ın konserini İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, siyasi parti il ve ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ve yaklaşık yüz bin Kocaelili takip etti. Konserde Hürriyet, Duman grubuna Kocaelispor atkısı ve çiçek takdim etti. 

ÇOK UZUN YILLAR SONRA 

Uzun yıllar sonra konser alanında bu kadar coşkulu kalabalığın Cumhuriyet konserinde toplanmasından memnun olan Hürriyet önce yüksek enerjili binlerce gençle öz çekim yaptı. Ardından kalabalığa hitap eden Hürriyet “Bana sosyal medyadan genç bir kardeşimiz ‘Sizi çok seviyorum. Ponçik yanaklarınızdan öpüyorum’ diye mesaj atmış. Ben de hepinizin ponçik yanaklarından öpüyorum. Atatürk’ün bize emanet ettiği gençliğimizsiniz. O yüzden sizleri daha da çok seviyorum. Atatürk’ün ebedi eseri Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yılını hep birlikte büyük bir coşku, mutluluk ve gururla kutluyoruz” dedi.

Belediye konserlerine çıkmadıklarını söyleyen Duman grubunun solisti ve gitaristi Kaan Tangöze, “Bizi buraya çağırdığınız için teşekkür ediyor, Cumhuriyet Bayramı’nızı kutluyoruz. Normalde belediye konserlerine gitmiyoruz. Ama burası kazanılmış topraklar” diyerek on binlerce hayranına sevgileri için teşekküretti.