Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin “Geniş Ailem” projesi kapsamında yaptığı yardımlarla 78 yaşındaki Lütfü Amca yatalak olmaktan kurtuldu. Gördüğü fizik tedavi hizmetiyle tekrardan yürümeye başladı. KOCAELİ(İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Geniş Ailem projesi kapsamında geçen yıl beyin kanaması geçiren 78 yaşındaki Lütfü Makak, ekipler tarafından evinden alınarak düzenli olarak fizik tedaviye götürüldü.

Kocaeli Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından tedavisinden sonra tekrar evine bırakılan Lütfü amcaya karyola yardımında da bulunuldu.Geniş Ailem projesinin önemine dikkat çeken Lütfü amca,‘’78 yaşındayım, yürümekte zorluk çekiyorum ama pırıl pırıl
evde oturuyorum. 2 öğün sıcak yemek yiyorum. Hepsi Büyükşehir Belediyesinin hizmetleri sayesinde oldu. Karyola Büyükşehir tarafından bana hediye edildi. Fizik tedavi için bana randevumu alıyorlar. Sabah götürüp, hastaneden getiriyorlar. Beni o yatalak halimden bastonumla yürüyecek duruma getirdiler. İnsanoğluna teşekkür etmemek değil de daha nedir bu. Allah vesile olan herkesten razı olsun” ifadesini kullandı.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Geniş Ailem projesi, 153 Çağrı Merkezini arayan 60 yaş üstü veya engelli olan tüm bireylerin genel ve özel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla hizmet veriyor.