Manisa'da sık sık yaşanan köpek saldırıları sonrasında yerel yönetimler harekete geçti. Sultan Camii önünde bulunan ve şikayetlere konu olan bir grup köpek de önceki gün erken saatlerde belediye yetkilileri tarafından toplanarak hayvan barınağına götürüldü. Hayvanseverler olaya tepki gösterdi.
    Manisa'da sık sık yaşanan köpek saldırıları sonrasında yerel yönetimler harekete geçti. Son olarak İlknur A. adlı vatandaş, Sultan Cami önünde köpek saldırısına uğradığını belirterek şikayetçi oldu. İlknur A., şikayet dilekçesinde "Sultan Cami önünde köpeklerin saldırısına maruz kaldık. Şehzadeler Belediyesi'ni aradık fakat bir şey yapamayacaklarını söylediler. Büyükşehir de aynı cevabı verdi, 'Şehzadeler Belediyesi ilgileniyor' dedi. Şehzadeleri 2. aramada zabıtanın numarasını verdiler. Zabıtayı aradık, eleman yok, yarın ilgili yerlere ileteceklerini söylediler. Ben ağlayarak aradığım hiçbir yerden yardım alamadım. Çocuğumla birlikte bu soğukta yolu uzatarak korku içinde evime döndüm. Ben bir hayvanseverim. Evimde dünya güzeli bir kedim var ama ben Manisa sokaklarında güvende değilim. Sürü halinde olan köpekleri dağıtmak lazım. Lütfen artık bir şeyler yapın. Biri parçalanınca mı harekete geçeceksiniz? Bu kaçıncı olay yeter. Artık yeter!" diyerek tepkisini ortaya koydu.
    HAYVANSEVERLER TEPKİ GÖSTERDİ
    Sabah erken saatlerde bölgeye gelen belediye yetkilileri, vatandaşlara saldırdığı belirtilen köpekleri araçlarla hayvan bakım merkezine götürdü. Ancak bu sırada bazı hayvanseverler olaya tepki gösterdi. Bir vatandaş, "Hayvanlarımızı zorla alıyorsunuz" deyince, belediye yetkilisi "Köpeğin ısırma raporu var, dün sabah yine şikayet geldi" diyerek toplama gerekçesini anlattı. Ancak vatandaş, "Hani  nerde rapor, gösterin. Bırakın onları ben koruyacağım" diyerek tepki gösterdi. Vatandaşların cep telefonlarıyla çektiği hayvanların toplanma görüntüleri, Hayvan Hakları Federasyonu'nun sosyal medya hesabından 'Cadı avı devam ediyor' başlığıyla yayınlandı.