Manisa Berberler ve Kuaförler Odası’nın başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki Sevgi Evleri’nde kalan 50 çocuğun saç bakımı yapıldı.

Bayraklı’da üretici kadınların stantları yenilendi Bayraklı’da üretici kadınların stantları yenilendi

Berberler ve Kuaförler Odası,  Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Evlerinde barınan koruma altındaki çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projesi hazırladı.  Oda üyesi bayan ve erkek kuaförlerinin gönüllü olarak katıldığı proje kapsamında Sevgi Evleri’nde kalan kız ve erkek olmak üzere toplamda 50 çocuğun saç bakımı yapıldı.
Etkinlikten keyif alan çocuklar, Manisalı berber ve kuaförlere teşekkür etti.
Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Adem Şahin,  sosyal sorumluluk projesinin devam edeceğini belirterek, rehabilitasyon merkezleri ve gündüz bakım evindeki çocuklar ile huzur evlerinde kalan yaşlılarında saç bakımlarını yapacaklarını ifade etti.
ENGELLİ VE YAŞLILARA DA HİZMET VERİLECEK
Göreve 6 ay önce başladığını anlatan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Adem Şahin,  “Bizler oda olarak organize edeceğimiz projeyi duyurduk ve Manisa’da hizmet veren kuaförlerimiz de dahil olarak gönüllü oldular.  Başlattığımız proje kapsamında ilk olarak kimsesiz çocukları tıraş ettik. Projemiz rehabilitasyon merkezi ve gündüz bakım evi ile huzur evlerine yönelik de devam edecek. Bu günde Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nde koruma altındaki çocukların ücretsiz saç tıraşlarını yaptık. Toplamda kız ve erkek olmak üzere 50 çocuğun kişisel bakımlarını yaptık.” dedi.