AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Manisa Manşet Gazetesi'ni ziyaret ederek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Aydemir, Manisa’da yağışlardan dolayı sergideki üzümü zarar gören çiftçi için TARSİM ile gerekli görüşmeleri yapacağını belirterek, “Çiftçimizin mağduriyetini gidermek için sergideki üzüm nasıl sigorta yaptırılabilir, bunun çalışmalarını yapacağız” dedi.
AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Manisa Manşet ve Hürışık Gazetesi’ni ziyaret ederek İmtiyaz Sahibi Dr. Üzeyir Dindar ve gazete çalışanları ile bir araya geldi. Ziyarette MHP İl Başkan Yardımcı ve DEVA Tıp Merkezi Müdürü Muammer Babuş da yer aldı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Uğur Aydemir, yağmurlardan dolayı erken hasat yapan üzüm üreticilerinin sergideki ürünlerinin zarar gördüğüne işaret ederek, “Bu ürünler sigorta kapsamı dışındalar. Bu bir âfat. TARSİM ile bir görüşme yapacağım. Çiftçimizin mağduriyetini gidermek için sergideki üzüm nasıl sigorta yaptırılabilir, bunun çalışmalarını yapacağız” diye konuştu.

AK PARTİ MANİSA YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI AK PARTİ MANİSA YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

‘ÜRETİCİMİZİN, SANAYİCİMİZİN DURUMU İYİ’

Domates, biber, pamuk ve üzüm üreticilerine nasıl olduklarını sorduklarında, durumlarının iyi olduklarını anlattıklarını belirten Aydemir, “Cumhurbaşkanımız Manisa’ya gelerek üzüm fiyatını açıkladı. Tarihte bir ilk bu. 21-22 liralar arasında beklenirken, Cumhurbaşkanımız fiyatı 27 lira olarak açıkladı. Üretici bu fiyattan dolayı memnun. Organize sanayileri ziyaret ettim; ‘kapanan fabrika var mı, çıkan işçi var mı?’ diye sordum. Ne kapanan fabrika var ne de çıkan işçiler var. Asgari ücretten vergiyi kaldırdık. Muhalefet hayal bile edemezdi. Hiçbir muhalefet partisinin bu gibi önerisi yoktur. Biz zaten çocuğu çok olan vatandaşlarımızın maaşlarında vergi indirimi yapıyorduk.  Tüm asgari ücretten gelir vergisini kaldırdık” şeklinde konuştu.

'AK PARTİYE BÜYÜK TEVECCÜH VAR'
AK Partiye yönelik çok yüksek ve güçlü bir teveccüh olduğunu vurgulayan Aydemir, ekonomiye ilişkin değerlendirmesinde “Pahalılık tabi ki de var. Ama sadece Türkiye’de mi var? Türkiye’de ekonomiyi değerlendirirken ülkemizi dünya ile değerlendirmek lazım. Türkiye mi daha iyi durumda, Avrupa mı iyi durumda; bu çok açık ortada" ifadelerini kullandı.
'ALTILI MASANIN ALTINDA KİMLER VAR?'
Muhalefet partilerine yönelik eleştirilerde bulunurken Millet İttifakı bileşenlerinin oluşturduğu altılı masaya ilişkin değerlendirmede bulunan Aydemir, "6’lı masanın üstü kadar altı da var. Altında kimler var bunu açıklasınlar. Bir araya geliyorsanız bir ittifak kuruyorsanız şeffaf olmanız lazım. Bunlar şeffaf ve net değiller. Şeffaf olup ondan sonra halktan oy isteyin” ifadelerini kullandı.