Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Manisa Temsilciliği, kuruluşunun 68’inci  yılını Meslekte Onur Yılı Etkinliği ile kutladı. Mesleki çalışma yıllarına göre üyelere sertifika ve plaket takdim edildi.

Fırat Üniversitesi Sözleşmeli Personel alıyor Fırat Üniversitesi Sözleşmeli Personel alıyor

TMMOB  Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Makine Temsilciliği kuruluşunun 68’inci yılını kutladı. Bu yıl 2’ncisi yapılan plaket töreninde meslekte 40’ıncı yılı, 25’inci yılı ve 20’nci yılı tamamlayanlara plaket, 15, 10 ve 5’inci yılı tamamlayanlara ise onur belgesi takdim edildi. Mesleklerinin değersizleştirildiğini, itibarsızlaştırıldığını söyleyen Makine Mühendisleri Odası Manisa İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Nilgül Gökarslan Artan, tüm makina mühendislerini mesleğe sahip çıkmaya çağırdı.

‘MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Gökarslan Artan, “Makine Mühendisleri Odası Manisa İl Temsilciliği olarak geçen sene ilkini düzenlediğimiz, bu sene de ikincisini düzenlemiş olduğumuz plaket törenini düzenlemekten dolayı çok mutluyuz. Biz mühendisler şantiyelerde, fabrikalarda, kamu ve özel sektörlerde büyük özveri ile çalışan, üreten bunları yaparken de bir taraftan itibarsızlaştırmayı, değersizleştirilmeye çalışılan mesleğimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Mesleğini bu günlere taşıyan, özveri ile mesleğini icra etmeye çalışan üyelerimize meslekte geçirdikleri 5, 10, 15, 20. yılları adına onur plaketlerini, 25, 40, 50. Ve 60. yıllarını dolduran üyelerimize de plaket takdim ediyoruz. Mesleğimize uzun yıllar hizmet ve hizmet etmeye devam eden meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bize bu salonu açan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ediyoruz” diyerek 22 Aralık’ta oda binasında düzenlenecek olan yeni yıl kokteyline davet etti.

120 BİNİ AŞAN ÜYESİ VAR

TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın 120 bini aşan üyesinin olduğu dile getiren İzmir Şube Başkanı İlkin Boz, “Bu etkinliği düzenlemekteki amacımız hayatı bu mesleğe adamış olan meslektaşlarımızın hayat kargaşasında unutuldukları zamanı ve bir mühendis olarak gönülden bağlandıkları örgütlerinin bir parçası olduklarını hatırlamaktır. Odamız 120 bini aşan üyesi, 18 şubesi, il ve ilçe temsilcilikleri, bünyesindeki eğitim merkezleri ve akademik yapı kuruluşlarıyla çalışmalarını yürütüyorsa meslektaşlarımızın katkıları olmaktadır” dedi. Konuşmaların ardından Makine Mühendisleri Odası Manisa İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Nilgül Gökarslan Artan ve Şube Başkanı İlkin Boz plaketlerini ve onur belgelerini takdim etti.