Alev alan otomobili esnaf söndürdü Alev alan otomobili esnaf söndürdü

Basketbol Süper Liginde mücadele etmeye başlayan Manisa Büyükşehir Belediye Basketbol takımı (BBSK), 7 Ekim Cuma günü ağırlayacağı Beşiktaş karşılaşmasına hazırlanıyor. Cuma günü oynanacak karşılaşmada Beşiktaş'ı en iyi şekilde ağırlamak isteyen 'Potanın Tarzanları' karşılaşmadan galip ayrılarak ligde adından söz ettirmeyi hedefliyor.
Basketbol Süper Liginde geçtiğimiz hafta Pınar Karşıyaka deplasmanına çıkan Manisa BBSK Basketbol takımı, 79-76’lık skorla sahadan mağlup olarak ayrılsa da başarılı bir performans sergileyerek adından söz ettirdi. Ligin iddialı takımları arasında yer almak isteyen Manisa BBSK, 7 Ekim Cuma günü sahasında Beşiktaş’ı konuk edecek. Muradiye Spor Kompleksinde oynanacak karşılaşma öncesi hazırlıklarını sürdüren takım, seyir zevki yüksek bir oyun sergileme hedefinde.
Pınar Karşıyaka maçında ortaya koydukları performansın kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Manisa BBSK Basketbol Takımı Genel Sekreteri Bora Çaylan, “Pınar Karşıyaka maçı sonuç olarak bizi üzen bir maç oldu ama ortaya koyduğumuz oyun bizi sezonun tamamı için ümitlendirdi. Teknik heyetimizin kafasında planladığı her şeyi oyuncularımız sahaya yansıttı. Sadece maçın kritik anlarında tecrübe eksikliği dediğimiz bir iki bireysel hatayla maçın sonucu belli oldu. Oynanan oyun sezonun tamamı için bizi ümitlendirdi. Planladığımız gibi hedeflerimize ulaşacağımız bir sezon yaşayacağız” dedi.
Takıma yeni katılan yabancı oyuncuların uyum süreçlerinin tamamlandığını söyleyen Çaylan, “Yabancı sınırı da geçen yıl arttı. 5 tane yabancı oyuncumuz vardı. Bu 5 yabancı oyuncunu 3 tanesini Türkiye liglerinde mücadele etmiş takımlardan transfer ederek uyum sürecinin hızlanmasını hedefledik. Bunun yanında da aldığımız oyuncuların 3 tanesi de milli takımlarda görev yapıyordu. Avrupa Şampiyonası ve Güney Amerika kupasından dolayı bu oyuncularımız biraz kadroya geç katıldılar. Uyum sürecini atlattılar ancak tamamlanması gereken yerler var. Burada uyumumuzun daha da artacağını tahmin ediyorum. Bu süreç tamamlandığında takımımız istediğimiz seviyeye gelecektir” diye konuştu.