Manisa'da ev fiyatlarının ve kira ücretlerinin astronomik şekilde artmasına Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen de isyan etti. Bir daire için 5 milyon TL istendiğini belirten Özmen, "Siz aklınızı yitirdiniz heralde!" diyerek tepki gösterirken, "Kimse bu fiyatlardan ev araba almasın. Bakın nasıl çekiyorlar aşağı o zaman!" diyerek de vatandaşlara öneride bundu.

BU FİYATTAN EV, ARABA ALMAYIN

Hızla büyüyen sanayisine rağmen altyapı sorunlarını çözemeyen ve kentsel dönüşümü gerçekleştiremeyen Manisa'da konut sıkıntısı hat safhada. Az sayıdaki satılık ve kiralık konutta fiyatlar her yıl katlanarak artıyor. Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, astronomik fiyat artışlarına sosyal medya hesabından isyan etti. Özmen, "Türkiye'nin ev fiyatları en yüksek ili Manisa olabilir! 5 milyona daire satıyorlar. Daire! Siz aklınızı yitirdiniz heralde. Kimse bu fiyatlardan ev araba almasın. Bakın nasıl çekiyorlar aşağı o zaman!" dedi.

BOYUN EĞMEYİN, HUKUK SİZDEN YANA

Kira fiyatlarının hızla artmasına da tepki gösteren Vali Yardımcısı Özmen, mağdur durumdaki kiracılara "Evsahibi olacak bazı fırsatçı uyanıklar, kiracılarını çeşitli bahanelerle evden çıkarıp daha yüksek fiyatlarla kiralamaya çalışıyorlarmış! Kimse sizi haklı bir neden olmaksızın kaldığınız evden çıkaramaz! Bunu yapan terbiyesizlere boyun eğmeyin. Hukuk da devlet de sizden yana" diye seslendi. Ardından da, "Bizim de kiracılarımız var ama devletin öngördüğü zam oranlarını bile yapmadık. Yapmayacağız da!" ifadelerini kullandı.