Okul Sporları Futbol Yıldızlar Kız ve Erkek Türkiye Şampiyonası Manisa’da gerçekleştirildi.

Okul Sporları Futbol Yıldızlar Kız ve Erkek Türkiye Şampiyonası Manisa’da gerçekleştirildi. Manisamız önemli bir turnuvaya ev sahipliği yaptı ve iyi bir sınavı başarılı şekilde verdi.

Manisamız Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen 2021-2022 Okul Sporları Yıldızlar Kız ve Erkek Futbol Türkiye şampiyonası maçlarına ev sahipliği yaptı.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde KKTC ve 13 ilin katılımıyla 8 Eylül ve Tevfik Lav Stadı’nda düzenlenen şampiyona oynanan final maçlarıyla tamamlandı.

8 Eylül Stadı’nda oynanan yıldız kızlar müsabakaları sonucunda Türkiye şampiyonu Bursa Salih Şeremet Ortaokulu , ikinci Zonguldak Atatürk Ortaokulu, üçüncü Ordu Başöğretmen Ortaokulu, dördüncü İstanbul Mimar Sinan Ortaokulu oldu.

Tevfik Lav Stadı’nda oynanan erkekler müsabakalarında ise Türkiye Şampiyonu Kocaeli 28 Haziran Ortaokulu , ikinci Trabzon Yol-iş Sendikası Ortaokulu,  üçüncü İstanbul Halil Türkkan Ortaokulu, dördüncü İstanbul Ayhan Şahenk Ortaokulu oldu.

Kız ve erkeklerde grup maçlarını seyretme imkanı bulduğum şampiyonanın erkekler üçüncülük ve final maçını da Tevfik Lav Spor Tesislerinde Tüfad Başkanım Özer Şenoğlu ile  seyretme imkanı buldum.  İki maç ta da  sıcak havaya rağmen  takımlarımız bizleri futbola doyurdular. Tebrik ederim.

Dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları da Manisamıza  yakışan şekilde oldu ve Manisa bu organizasyondan da alnının akıyla çıkmış oldu. Emeği geçenleri tebrik ederim.

Bu tür turnuva ve şampiyonalara Manisamızın ev sahipliğini daha fazla yapması lazım. Bu noktada kazananın her şeklide Manisa ve Manisa’nın esnafları olacağı da kesin.

Ancak bu tür organizasyonlar için kompleks şeklinde sahaların eksikliği de artık aşikar.Bu noktada Manisamıza 2-3 sahanın  yan yana olacağı kompleks tesisin  en kısa sürede kazandırılması da şart.

Hepinize İyi Günler.