Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi alıyor Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi alıyor

Kuşadası Körfezi’nde kısa aralıklarla 4.7 ve 5.1 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Manisa'da da hissedilen depremler, bölgede korku ve endişeye neden oldu.

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde dün öğle saatlerinde önce 4.7’lik, 15 dakika sonra da  5.1 büyüklüğünde iki şiddetli deprem yaşandı. Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Kuşadası'nın 18.34 kilometre açığında saat 13.10 sıralarında 7.03 kilometre derinlikte gerçekleşen deprem Aydın, İzmir ve Manisa ile çevre il ve ilçelerde hissedildi.

OLUMSUZ BİR DURUM YAŞANMADI

Art arda meydana gelen 2 depremin ardından artçılar da bir süre devam etti. Yaşanan depremler sonucunda herhangi bir olumsuz durum olmadığı belirtilirken, yüksek katlı binalarda daha şiddetli hissedilen deprem korku ve paniğe neden oldu.  AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Kuşadası ilçesi açıklarında meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi.