İŞKUR Manisa İl Müdür Vekili Eşref Aslan, 2022 yılı Eylül sonu itibariyle kuruma müracaat eden 56 bin 249 kişiye bireysel danışmanlık hizmeti verildiğini, 7 bin 962 işyerinin ziyaret edildiğini, kamu ve özel sektörde toplamda 12 bin 355 kişinin işe yerleştirilmesinin sağlandığını söyledi.

Gebze Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alıyor Gebze Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alıyor

Manisa İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2022 yılı 4. Olağan Toplantısı Manisa İŞKUR Binası Toplantı Salonunda Manisa Vali Yardımcısı Erhan Günay Başkanlığında ve kurul üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Eşref Aslan, 2022 yılı faaliyetleri hakkında kurul üyelerini bilgilendirdiği konuşmasında, 2022 yılı Eylül sonu itibariyle İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti kapsamında kuruma müracaat eden 56 bin 249 kişiye bireysel danışmanlık hizmeti verildiğini, 7 bin 962 işyeri ziyaret edilerek kamu ve özel sektörde toplamda 12 bin 355 kişinin işe yerleştirilmesinin gerçekleştirildiğini belirtti.

38  MİLYON TL ÖDEME YAPILDI

Toplantıda, Eğitim-İstihdam ilişkisi bağlamında, özellikle işgücü piyasasının istediği Mesleki ve Teknik liselerden mezun olan öğrencilerin daha nitelikli yetiştirilmesi ve mezuniyetten sonra kendi alanlarındaki sektörlerde istihdama katılmaları üzerine bilgi alışverişinde bulunuldu. Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Tarımsal Alandaki Gelişmeler ve İstihdam Olanakları konusunda Kurula bilgi sunuldu. İŞKUR Müdürü Aslan, kurs programları ile ilgili yaptığı açıklamada "2022 Ocak-Eylül döneminde İl Müdürlüğünde açılan Kurs/Programlarından; İşbaşı Eğitim Programı kapsamında açılan 615 programa 2 bin 244 kişi katılmış olup kursiyer cep harçlığı ve Genel Sağlık Sigorta Prim Ödemeleri kapsamında 38 milyon 466 bin 290 TL ödeme yapılmıştır. Pasif İş Gücü Programları kapsamında İşsizlik Ödeneğinden 16 bin 205 kişi yararlanmıştır" diye konuştu.