Artan maliyetler, birçok gıda ürününde zamları beraberinde getirirken fırıncıların fiyat artışı talebi de karşılık buldu. Bu doğrultuda daha önce 210 gram olan ekmeğin gramajı 200 grama düşürüldü, 1.75 TL'ye satılan fiyatı ise 2 TL'ye çıkarıldı. Manisalı fırıncılar, bir süredir fiyatın 2.5 TL'ye çıkmasını istiyordu. Yapılan yeni düzenlemeyle toplam zam oranı yüzde 17 civarında oldu.
    FIRINCILAR 2.5 TL FİYAT İSTİYORDU
    Manisa Fırıncılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kenan Budak, geçtiğimiz günlerde “Ekmeğin 2 lira olacağı söyleniyor. Ama 2 lira bizi kurtarmaz. Maliyetler sürekli artıyor. Her şey ateş pahası oldu. Bizim talebimiz ekmeğin fiyatının 2,5 TL olmasıdır” açıklamasında bulunmuştu. Manisa Meydan Gazetesi'nin sorularını cevaplayan Budak, "Manisa Merkez’de 39 fırın bulunuyor. Biz fıırıncılar olarak 2,5 TL olsun istiyoruz. Maliyet artışları böyle giderse ekmeğin 3 TL olması gerekir" ifadelerini kullanmıştı.
    SON İKİ YILDA YAKLAŞIK İKİ KAT ARTTI
    Manisa'da ekmek fiyatları Nisan ayında 1.50 TL'den 1.75'e çıkmış ancak mahkeme kararıyla bu zamdan geri adım atılmıştı. Temmuz ayında ise ekmeğin gramajı 200 gramdan 210 grama, fiyatı ise 1.50 TL'den 1.75 TL'ye çıktı. Son iki yıllık süreçte il genelinde ekmeğin fiyatı yaklaşık yüzde 100 oranında arttı.