AK Parti Manisa Milletvekilleri Tamer Akkal, Mehmet Ali Özkan ve İsmail Bilen, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ı ziyaret ederek, sosyal hizmetler alanında Manisa'da yürütülen faaliyetleri ve projeleri değerlendirdi. Bakan Yanık, Manisa'daki çalışmalardan memnun olduklarını, yeni projeleri devreye sokacaklarını söyledi.

AK Parti Manisa Milletvekilleri Tamer Akkal, Mehmet Ali Özkan ve İsmail Bilen, sosyal hizmetler alanında Manisa'da gerçekleştirilen faaliyetleri ve projeleri değerlendirmek üzere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'la bir araya geldi. Görüşmeyi, Manisa Manşet Gazetesi'ne değerlendiren AK Partili vekiller, Bakan Yanık'ın Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün yürüttüğü projeleri memnuniyetle takip ettiğini, ilk fırsatta Manisa'ya gelip hizmetleri yerinde görmek istediklerini söyledi.

Manisa'da jandarmadan uyuşturucu operasyonu Manisa'da jandarmadan uyuşturucu operasyonu

ENGELLİ YAŞAM MERKEZİ PROGRAMA ALINIYOR

AK Partili İsmail Bilen, "Bakanlık bünyesinde huzur evleri, sevgi  evleri ve engelli  merkezlerinin durumu görüştük. Kurumlarımızın hem fiziki olarak, hem de personel ve idari kadro olarak daha da güçlendirilmesini talep ettik. Soma'da bulunan engelliler yaşam merkezininin yeni binası projesi inşallah 2023 yatırım programına alınıyor. Sayın bakanımız bütçede gerekli desteğin sağlanacağını söyledi" dedi.

İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN

Bakan Yanık'ın Manisa için her türlü desteği sağlamaya çalışacağını  ifade ettiğini anlatan Bilen, "Kendisine hem teşekkür ettik, hem de Manisa'ya bir pozitif ayrımcılık talebinde bulunduk. Salihli'de, Kula'da, Soma'da bakanlığa bağlı birçok kurumumuz var. Bu kurumlarda eksiklerimiz, ihtiyaçlarımız var, bu konulardaki taleplerimizi ilettik. Engelli yaşam merkezinin yatırım programına alınması noktasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile belediyenin yapması gereken bir takım değişiklikler var, onlar yapılırsa inşallah yatırım programına alınacak. Sayın Bakanımızı Manisa'ya davet ettik, bütçe görüşmelerinden sonra vakit bulursa geleceğini ifade etti" diye konuştu. AK Partili Mehmet Ali Özkan da Bakan Yanık'ın Manisa İl Aile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen başarılı projeleri yakından tekip ettiğini ve memnun kaldığını söyledi.