Otomobil şarampole yuvarlandı: 2 yaralı Otomobil şarampole yuvarlandı: 2 yaralı

 MİT mensuplarının ifşasına ilişkin davada bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Manisalı gazetecci Hülya Kılınç, cezasının onanması üzerine yeniden cezaevine gönderildi.

 İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesinin 9 Eylül 2020'de sanıklar Aydın Keser, Ferhat Çelik ve Murat Ağırel'in 'istihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek' suçundan 4 yıl 8 ay 7'şer gün, Barış Pehlivan ve Hülya Kılınç'ın ise 3 yıl 9'ar ay hapis cezalarına çarptırılmasına ilişkin karar, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi tarafından 28 Ocak 2022'de onandı. Söz konusu onama kararı üzerine haklarında verilen hüküm kesinleşen sanıklardan gazeteci Hülya Kılınç, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince evinde gözaltına alındı. Manisa Şehir Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen Kılınç, cezaevine gönderildi.

8 SANIK YARGILANIYORDU

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensuplarının ifşa edilmesine ilişkin eski Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın da aralarında bulunduğu 1'i firari 8 sanığın yargılandığı dava, 9 Eylül 2020'de karara bağlanmıştı. İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar Yeni Yaşam Gazetesi sorumlu yazı işleri müdürü Aydın Keser ile gazetenin genel yayın yönetmeni Ferhat Çelik ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel'in 'istihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek' suçundan 4 yıl 8 ay 7'şer gün hapisle cezalandırılmasına hükmetmiş, eski Odatv Genel Yayın Yönetmeni sanık Barış Pehlivan ve gazeteci Hülya Kılınç'a da aynı suçtan 3 yıl 9'ar ay hapis cezası vermişti.