Azize Meral - Özel Haber

Manisa'nın yıllardır en önemli alt yapı sorunlarından biri olan Gediz Kavşağı'ndaki trafik yoğunluğu için uzun süredir bir alt-üst köprü yapılması gündemde. Ancak bir türlü tamamlanamayan imar planı nedeniyle, kavşak projesinde de mesafe alınamadı. AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur, Tamer Akkal, Mehmet Ali Özkan, İsmail Bilen ve Semra Kaplan Kıvırcık, Gediz Kavşağı sorunu başta olmak üzere il genelindeki kavşak ve yol sorunlarının çözülebilmesi amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret etti.

KAVŞAK YATIRIM PROGRAMINA ALINACAK

AK Partili Mehmet Ali Özkan, konuyla il-gili Manisa Manşet Gazetesi'ne yaptığı açıklamada Gediz Kavşağı projesinin imar sorunları nedeniyle geciktiğini hatırlatarak, "Bu proje uzun süredir gündemde ama öncelikle imarla ilgili düzenlemelerin yapılması gerekiyordu. Karayolları Genel Müdürlüğü projeyi hazırladı. Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerimiz şu anda imar çalış-malarını tamamlamak üzereler. Yılbaşında inşallah hazır olacak. Bu kavşağın yatırım programına alınması talep ettik. Çünkü sabah akşam burada çok yoğunluk oluşuyor" dedi.

AKHİSAR-GÖRDES YOLU 2022'DE BİTECEK

Görüşmede bazı ilçe yollarını da gün-deme getirdiklerini belirten Özkan, "Akhisar-Gördes yolu daha önce ihale edilmişti ve bir kısmı da yapılmıştı ama yükleniciden kaynaklanan sorunlar ne-deniyle ihale iptal edildi. Şimdi yeniden ihale edildi. Oranın 2022 yılında bitir-ilebilmesi için ödenek aktarımı talebimiz oldu. O bölgede Selendi-Demirci yolu, Gördes-Köprübaşı yolu-muzun da ihaleleri yapıldı. Buralara yeterli ödeneğin aktarılması talebimiz oldu. Bir de Salihli-Alaşehir yoluna sıcak kaplama yapılmasını talep ettik. Burası zaten duble yol" diye konuştu.

HIZLI TREN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Manisa'dan da geçecek olan Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı çalışmalarının da devam ettiğini belirten AK Partili Özkan, "Hızlı tren projesi biraz gecikti ama çalışmalar sürüyor. Şu anda Afyonkarahisar-Uşak arasındaki çalışmalar devam ediyor. Bir yandan da Manisa sınırlarındaki kamulaştırma faaliyetlerri sürüyor. İlk etapta Ankara-Afyonkarahisar kısmı hizmete açılacak. Daha sonra Afyonkarahisar-Uşak,Uşak-Manisa ve Manisa-İzmir şeklinde devam edecek" ifadelerini kullandı. Mehmet Ali Özkan, hem Gediz Kavşağı ve diğer yol çalışmalarının hem de hızlı tren pro-jesinin 2023 yılına kadar bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi.