Manisa’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli, programı kapsamında Kula ve Demirci ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde ve temaslarda bulundu. Pakdemirli’ye Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece de eşlik etti. Pakdemirli ilk olarak Kula’da Doğa Hayvancılık İşletmesi ziyaret etti ve ardından muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluş’ları ile buluştu. Pademirli Demirci’de ise Güveli ve Kuzuköy Göletleri açılışını yaparken daha sonra da muhtarlar ve STK’lar ile vatandaşlarla bir araya geldi.
GELİŞ ZAMANINI YANLIŞ BULDULAR
Bakan Pakdemirli’nin geleceğinin haberini alan bazı Manisalılar ise bir çok sosyal medya platformundan tepkilerini dile getirdi. Daha çok çitçiler, girdi maliyetlerinin yüksekliğinden dolayı eleştirilerde bulundu. Bazı vatandaşlar bakanının geliş zamanının yanlış olduğunu, üzüm taban fiyatının açıklandığı zamanda gelip çiftçinin derdini dinlemediğini belirtti.
Manisalıların Bakan Pakdemirli’ye eleştiriler şöyle:
    Mehmet Ö,: “Piyasayı önce düzelt, sonra gezmeye gel.”
    Ferdi Ç.: “Gelse ne olacak. Üzüm zamanında gelmemiş, üzüm fiyatını açıklamamış, çiftçinin bitişini görmeye mi geliyor. Gübre, ilaç mazot kaç para olmuş, Manisalı demeye utanıyorum.”
    Özgür B,: “Buraya gelse ne olacak, üzüm zamanında gelmemiş.”
    Şahin A.E,: “Mazot 14’de dayandı. Gübre zirai ilaç fiyatları aldı başına gitti. Çiftçi bitti, üretimi bitirdiniz.”
    Emine Ç.: “Her şey pahalı oldu üzüm fiyatı aynı kaldı.”
    Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün Şehzadeler ve Yunusemre ilçesine bağlı mahallelerin muhtarları ile kahvaltılı programında buluşacak ardından Belenyenice Baraj açılışını yapacak. Pakdemirli daha sonra belediye başkanları ve tarım paydaşları ile toplantı sonrası Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’i ziyaret edecek.