Bitlis İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Emine Kübra Dindar Demiray, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz'i ziyaret etti. Manisalı genç bir doktorun kadim bir şehir olan Bitlis'e hizmet etmesinin gurur verici olduğunu belirten Karadeniz, kadınların iş hayatında daha fazla yer bulmasının da sevindirici  olduğunu söyledi.

BİTLİS'TEKİ ÇALIŞMALARI ANLATTI

Salihli Belediyesi’nin 2023 Performans Programı oy çokluğuyla kabul edildi Salihli Belediyesi’nin 2023 Performans Programı oy çokluğuyla kabul edildi

Bitlis İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Emine Kübra Dindar Demiray, memleketi Manisa'da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Vali Yaşar Karadeniz'i de makamında ziyaret eden Dr. Demiray, sağlık alanındaki gelişmeler başta olmak üzere çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu. Bitlis'te yürüttükleri projelere ilişkin bilgi veren Dr. Demiray, özellikle pandemi sürecinde yoğun ve yorucu bir çalışmayla sorunların üstesinden gelmeye çalıştıklarını söyledi. Dr. Demiray, Vali Karadeniz'e günün anısına geleneksel Ahlat bastonu hediye etti.

'SİZİN GİBİ GENÇLERE İHTİYAÇ VAR'

Vali Yaşar Karadeniz de konuşmasında kadınların iş hayatındaki önemine dikkat çekerek "Şehzadeler şehri Manisa’dan bir kadın hekimimizin kadim şehir Bitlis’e hizmet etmesi bizi onurlandırmıştır" dedi. Türkiye'nin pandemi sürecinde ve sonrasında zor bir süreçten geçtiğine işaret eden Vali Karadeniz, bu dönemde sağlık idarecilerinin ve personellerinin olağanüstü bir gayret sarf ettiklerini ifade etti. Vali Karadeniz, "Sizler gibi ülkesini seven, fedakar, genç ve güçlü bireylere her mecrada ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.