MHP'Lİ ALİ UÇAK İLÇE İLÇE GEZİP ERDOĞAN'A DESTEK İSTİYOR

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tur oylaması için gece gündüz çalışan MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Ali Uçak, eski Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ile Sarıgöl’de üzüm üreticileriyle buluştu. Sarıgöllü vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Uçak, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi durumunda Rusya’ya yaptırım uygulayacağını açıkladığını hatırlatarak, “Tarım ihracatımızın önemli bir bölümü Rusya’ya yapılıyor. Çiftçisini düşünen bir lider Rusya ile uğraşır mı? Kılıçdaroğlu seçilirse bağları sökün!” dedi.

MHP Manisa 2. Sıra Milletvekili olarak genel seçimler öncesinde 17 ilçeyi adım adım gezen ve partisinin oy oranını ciddi oranda arttıran Ali Uçak, milletvekilliğini çok az oyla kaçırmasına rağmen hiç dinlenmeden 28 Mayıs’daki Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu için çalışıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en yüksek oy oranıyla yeniden seçilmesi için gece gündüz çalışan Uçak, dün eski Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte Sarıgöl’de vatandaşlarla bir araya geldi. Esnafla sohbeti, binlerce vatandaşın toplanması nedeniyle bir anda mitinge dönüşen Uçak, çay bahçesindeki bir masaya çıkarak vatandaşlara seslendi.

“ÖCALAN SERBEST KALSIN DİYE ANLAŞTILAR”
Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’lilere Abdullah Öcalan ve diğer PKK’lıları çıkarma sözü verdiğini belirten Uçak, “Bunların ittifak yaptıkları parti ne diyor, Sırrı Sakık denen HDP’li ne diyor Kılıçdaroğlu’na? ‘Kapalı kapılar ardında konuştuklarımızı çık vatandaşa anlat’ diyor. Neydi konuştukları; birincisi Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılacağı, ikincisi içerdeki diğer mahkumların serbest bırakılması, üçüncüsü ise yurt dışındaki yasaklıların Türkiye’ye girişinin serbest bırakılması. ‘Çık bunları bunları vatandaşa anlat çünkü biz bunları senle konuştuk, anlaştık’ dedi. Burada, Sarıgöl’de siyasi görüşü ne olursa olsun her kardeşim, eğer bizler Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılıp, gelip Sarıgöl sokaklarında elini kolunu sallayarak gezmesine izin vereceksek neden bu kadar şehit verdik, neden bu kadar çocuk babasız büyüdü?” diye konuştu.

“TARIMDA RUSYA YOKSA BAĞLARI SÖKÜN!”
Sarıgöl’ün üzüm bölgesi olduğunu ve insanların çok büyük bölümünün üzüm üretimiyle geçindiğini hatırlatan Uçak, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda Rusya’ya yaptırım uygulayacağını belirttiğini hatırlatarak şöyle konuştu: “Kılıçdaroğlu ne dedi? ‘Cumhurbaşkanı olduğum gün Rusya’ya bütün yaptırımları uygulayacağım, Ukrayna’nın yanında olacağım.’ dedi. Ben bir ihracatçıyım; tarımda Rusya yoksa bağları sökün! Tarımda Rusya yoksa turizmcilerin tamamı otellerini kapatsın. Tarımın ne kadar iş koluna faydalı olduğunu düşünün. Bizler tarımda sıkıntıya düştüğümüzde, sayın bakanımız kendisi de burada, Rusya’yla sorun yaşadığımızda gece gündüz mücadele verdi. Allah razı olsun. Tüm Sarıgöl’e soruyorum; Kılıçdaroğlu geldi, tüm yaptırımları uyguladı, ilişkiler bitti, ihracat kapıları kapandı; üzümü ne yapacağız, borcumuzu nasıl ödeyeceğiz? Bize Ukrayna mı lazım, Rusya mı lazım? Ülkenin geleceğini düşünen, tarımı düşünen, çiftçi kardeşimi düşünen, bir lider Rusya ile sorun yaşamak için uğraşır mı?”

“ÇOCUKLARINIZIN GELECEĞİ İÇİN OY KULLANIN”
Sandığa giderken birilerine veya bir şeylere kızıp yanlış yerlere oy verenlerin uyarılması gerektiğini belirten Uçak, “28 Mayıs günü çoluk çocuğumuzun geleceği, torunlarımızın geleceği için oy kullanılacak bir gün olacak. Herkes elini vicdanına koysun, şimdi tanıdığı kim varsa eşini dostunu arasın. Cumhur İttifakı adayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermesi için aramanızı rica ediyorum” ifadelerini kullandı. Uçak’ın sözlerini bitirirken, “Bizler bu ülkeyi PKK’ya bırakır mıyız?” sözlerine vatandaşlar hep birlikte “Hayır” diye cevap verdi. Uçak, 28 Mayıs’ta Sarıgöl’den Erdoğan’a ses getirecek oranda bir destek verilmesini isteyerek kendisini dinleyen vatandaşlara teşekkür etti. HABER MERKEZİ

MHP'Lİ ALİ UÇAK İLÇE İLÇE GEZİP ERDOĞAN'A DESTEK İSTİYOR
MHP'Lİ ALİ UÇAK İLÇE İLÇE GEZİP ERDOĞAN'A DESTEK İSTİYOR
MHP'Lİ ALİ UÇAK İLÇE İLÇE GEZİP ERDOĞAN'A DESTEK İSTİYOR
MHP'Lİ ALİ UÇAK İLÇE İLÇE GEZİP ERDOĞAN'A DESTEK İSTİYOR
MHP'Lİ ALİ UÇAK İLÇE İLÇE GEZİP ERDOĞAN'A DESTEK İSTİYOR
MHP'Lİ ALİ UÇAK İLÇE İLÇE GEZİP ERDOĞAN'A DESTEK İSTİYOR