Üreten kadınlar Manisa’ya değer katacak Üreten kadınlar Manisa’ya değer katacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, çiftçi ve tüccar temsilcileriyle bir araya gelerek hasat mevsimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akçay, yaşanan sorunların çözümü adına ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

MHP'li Erkan Akçay, İl Başkanı Murat Öner, Yunusemre ilçe Başkanı Cemal Kutlar ve Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten'le birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ’ı ziyaret eden Akçay ve beraberindekiler, hasat mevsiminde yaşanan gelişmeler ve karşılaşılan sorunlara ilişkin bilgi aldı. Burada yaptığı değerlendirmede çiftçinin artan maliyetler karşısında ezilmemesi için hükümetin gereken destekleri sağladığını belirten Akçay, MHP olarak da çiftçinin hakkını alabilmesi için gereken mücadeleyi verdiklerini söyledi.

TİCARET BORSASI'NI ZİYARET ETTİ

Ardından Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap’ı ziyaret eden Akçay, kuru üzüm başta olmak üzere borsada işlem gören ürünler ve yaşanılan sıkıntılarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Akçay, kuru üzümde hem üreticiyi hem de tüccarı memnun edecek bir taban fiyat verileceğine inandığını belirtti. Akçay son olarak Manisa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nde Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kırlıoğlu ve üyeler ile bir araya geldi. Burada besicilerin sorunlarını dinleyen Akçay, yaşanılan sıkıntıları gerekli mercilerde gündeme getirdiklerini ve çözümü için çalıştıklarını belirtti.