Erciyes Üniversitesi 2 Sözleşmeli Personel alıyor Erciyes Üniversitesi 2 Sözleşmeli Personel alıyor

MHP Manisa İl Başkanımız Murat Öner, CHP'li sözcülerin partisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e yönelik suçlamalarına sert bir dille karşılık erdi. CHP İl Başkanı Semih Balaban ve Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak'ı ikiyüzlü olmakla suçlayan Öner, Arcak'ı şehit cenazeleri için taziye mesajı yayınlamamakla suçladı.

MHP Manisa İl Başkanımız Murat Öner, CHP Yunusemre İlçe Başaknı Yalçın Arcak'ın özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve aile fertlerine karşı saygı sınırlarını aşan yalan ve iftiralara ürettiğini savunarak, "Biz haddinizi bilin, kahve ağzıyla siyaset yapılmaz derken, bakıyoruz CHP Demirci İlçe Başkanı'nın savunmasını CHP Yunus Emre İlçe Başkanı Sayın Yalçın Arcak yapıyor. Hayırdır Yalçın Efendi, şimdi de il başkanlığına mı soyundun? Siz kendi içinizde bile haddinizi bilmiyorsunuz? Yalçın Efendi senin yaşın kadar kahveci esnafıyım. 'Sen kısa donla gezerken' demiyorum, yaşın kadar diyorum. Yalçın Efendi kahve ağzını da çok iyi biliriz; adabı, edebi de. saygıyı da çok iyi bilirizç Lakin siyasi saygımız sizi aldatmasın. kimse de edepsizlik. adapsızlık yapmasın" dedi.

'KAÇ KEZ ŞEHİTLER İÇİN TAZİYEDE BULUNDUN?'

CHP'yi iki yüzlü siyaset yapmak ve HDP ile kol kola gezmekle suçlayan Öner, "Şehitlerimizin cenazelerine gidip sahte üzüntülerinizi gösteriyorsunuz. Yalçın Efendi yılbaşından bu yana kaç şehidimiz var biliyormusunuz? Kaç  şehidimizi CHP Yunus Emre ilçe başkanlığı sosyal medya hesaplarınızdan paylaştınız? Yoksa partililerinizden hiçmi şehit yakını olan yok Kaç defa şehit haberini kendi özel sosyal medya hesaplarından paylaştın? Sen CHP Yunusemre İlçe Başkanı değil misin? Bu vatan için, bu bayrak için, bu millet için anasından babasından bebelerinden, yarinden. canından vazgeçmiş şehitlerimiz için mehmetçiklerimiz için yılbaşından bu yana kaç kez  taziyede bulunup üzüntülerini dile getirdin? Yoksa dile getirmekten mi çekiniyorsun, çekinmiyorsan…" ifadelerini kullandı.

'BİZ ZATEN HALKIZ, HALKIN DIŞINDA OLMADIK'

CHP İl Başkanı Semih Balaban'ın da Cumhur İttifakı'nın sahada olmadığından bahsettiğini anlatan MHP'li Öner, "Sayın Balaban biz zaten halkız, biz zaten onların dışında hiç olmadık ki. Biz Cumhur İttifakı olarak Türk milletinin, Türk halkının yanında dururken siz nerede duruyorsunuz acaba? Biz bu milletin düşmanlarının, hainlerin, teröristlerinin karşısında dururken siz nerede duruyorsunuz, safınız neresi acaba? Milletimiz bu yaptıklarınızın  dün nasıl farkındaysa, bugün de farkında, yarın da farkında olacaktır. Cumhur İttifakı olarak 2023 seçimlerinde de eze eze farketmeyen zillet ittifakına da bunu biz farkettireceğiz" şeklinde konuştu.