Memleket Partisi Manisa İl Başkanı Gülnur Efe, Genel Başkan Muharrem İnce'nin tüm siyasi partilere çağrısını içeren mesajını paylaştı. Tüm il başkanları tarafından eş zamanlı olarak açıklanan mesajda, "2l. yüzyıl Türkiye'sinde ekmek büfeleri önünde oluşan kuyrukları hak etmiyoruz. Marketlerde un, şeker, yağ için oluşan kuyrukları hak etmiyoruz" denildi.

         Memleket Partisi Manisa İl Başkanı Gülnur Efe, Genel Başkan Muharrem İnce'nin tüm siyasi partilere yapmış olduğu çağrı metnini okudu. Türkiye'nin, dünyanın en güzel coğrafyasında, en verimli, bereketli topraklarında bulunduğunu ve dünyanın en stratejik tarım ürünlerinin ana vatanı olduğu belirtilen açıklamada, "2l. yüzyıl Türkiye'sinde ekmek büfeleri önünde oluşan kuyrukları hak etmiyoruz. Marketlerde un, şeker, yağ için oluşan kuyrukları hak etmiyoruz. Bereketli toprakların su ve güneşle buluştuğu, verimli meraların olduğu bu güzel coğrafyada bu yaşananları hak etmiyoruz. Bitkisel ve hayvansal üretimde yaşanılan sorunların çözümü yok olanı ithal etmek değildir. Çözüm üretimde. Üretmek, daha fazla üretmek zorundayız" denildi.

         DİĞER ÜLKELER İHRACATI YASAKLADI

         Günümüzde gıda güvenliği ve gıdaya ulaşabilmenin tüm ülkeler için bir milli güvenlik ve beka sorunu haline geldiğine işaret edilen açıklamada, ayrıca şu görüşlere yer verildi: "Pandemi süreci ve hemen kuzeyimizde yaşanan Rusya Ukrayna savaşının oluşturduğu kriz ortamı tarımın, hayvancılığın, üretimin ve gıda güvenliğinin önemini bir kez daha yaşayarak görmemizi sağladı. Üretebileceğimiz tarım ürünlerinin ithalatçısı olmak demek, dışa bağımlılık demektir. Yakın zamanda Ukrayna-Rusya savaşında ülkeler kendi ihtiyaçlarını önceleyerek bazı ürünlere ihracat yasakları koydular. Karadeniz'den gelecek gemilerin yollarını gözledik endişeyle. Biz Memleket Partisi olarak ülkemizin en öncelikli sorunlarından birisinin bitkisel ve havvansal üretimde yaşanan sorunlar olduğuna inanıyoruz.

         PARTİLER ZİYARET EDİLECEK

         Ülkemizin en yakıcı sorunu olan gıda krizi ve gıda güvenliğini gündeme taşıyan ortak akıl için çağrı mektubumuza sizlerden yanıt aldığımız takdirde, sizi bizzat ziyaret ederek raporumuzu paylaşmaktan mutluluk duyacağız. Milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak memleketimiz için hepimizin iyiliği için ortak akılda buluşmak üzere en içten saygılarımızı iletiyor; çalışmalarınızda başarılar diliyoruz."