Millet İttifakı'nı oluşturan 4 parti ve yeni kurulan 2  partinin Manisa İl Başkanları sürpriz akşam yemeğinde bir araya geldi. Görüşmede son siyasi gelişmeler değerlendirilirken, olası bir seçim kararında Manisa'da izlenecek yol üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.
    Millet İttifakı'nı oluşturan parti temsilcilerinden CHP İl Başkanı Semih Balaban, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Saadet Partisi İl Başkanı Zekayi Yılmaz ve  Demokrat Parti İl Başkanı İdris Mecek ile Deva Partisi İl Başkanı Süreyya Sakınç ve Gelecek Partisi İl Başkanı Nurten Onultmak akşam yemeğinde bir araya geldi. Bir süredir güçlendirilmiş parlamenter sistem üzerinde Genel Merkezler düzeyinde ortak çalışmalar yapan ve karşılıklı ziyaretlerde bulunan partiler, yerelde de benzer işbirliği faaliyetlerinde bulunuyor.


    DAYANIŞMA VURGUSU
    Manisa'daki zirveye ilişkin sosyal medya hesabından bilgilendirmede bulunan CHP İl Başkanı Semih Balaban, "Parlamenter sistemi ve demokrasiyi savunan Demokrat Parti, Deva Partisi, Gelecek Partisi, İyi Parti ve Saadet Partisi İl Başkanları ile biraraya gelerek görüş alışverişinde bulunduk, gündemi değerlendirdik ve her konuda dayanışma içinde olmaya karar verdik" derken, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz da “İYİ Parti, CHP, Deva Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi il başkanları olarak akşam yemeğinde bir araya geldik. Manisa'mız ve memleketimiz hakkında istişarelerde bulunarak hoş bir sohbet gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.