Dünya şampiyonu Ayşe Begüm’den Başkan Besim Dutlulu’ya ziyaret Dünya şampiyonu Ayşe Begüm’den Başkan Besim Dutlulu’ya ziyaret

         Manisa’nın Şehzadeler İlçesi’ndeki  Melek Urgancı Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve velileriyle birlikte anlamlı bir etkinliğe imza attı. Minik öğrenciler hayallerindeki oyuncakları gerçeğe dönüştürdüler.

         Şehzadeler ilçesinde bulunan Melek Urgancı Anaokulu öğrencileri hayallerindeki oyuncakları önce çizdiler, sonra gerçeğe dönüştürdüler. Öğrencilerin  hayallerindeki oyuncaklar ailelerinin yardımıyla ve atık malzemelerle oyuncağa dönüştürüldü. Oluşturulan oyuncaklar öğrencilerin hayal gücünü desteklemek, aileleriyle kaliteli zaman geçirmek, yaratıcılıklarını geliştirmek ve paylaşma duygusu kazandırmak amacıyla Melek Urgancı Anaokulu  Hayalimdeki Oyuncak Sergisi adlı sergide  sergilendi. Birbirinden ilginç tasarımların ortaya konulduğu sergide oyuncaklar çok beğenildi. Yapılan  toplamda 120 oyuncak Necatibey ilkokulu anasınıfı , Akşemsettin ilkokulu anasınıfı  ve T.B.M.M 85.yil Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi anasınıfı öğrencilerine  hediye edildi.

TÜM OKULLARA ÖRNEK

Serginin açılışı Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gencay, Manisa İş Kur İl Müdürü Eşref Aslan, Melek Urgancı Anaokulu Okul Müdürü Burhanettin Korkmaz ve çevre okulların müdürleri tarafından kurdele kesim töreniyle gerçekleşti. Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara  böyle çalışmaların tüm okullarda olması gerektiğini belirtirken, çocukların yaratıcılıklarının desteklenmesinin gereği ve önemini analttı. Çaykara, çalışmada yer alan öğretmenleri, velileri ve öğrencileri tebrik etti.

SERGİYE YOĞUN İLGİ

Okul Müdürü Burhanettin Korkmaz sergiye olan yoğun ilgiden memnuniyetini dile getirirken, proje koordinatörleri Hülya Tan  Dingaz ve Zeynep Demir tüm çalışma arkadaşlarına ve velilere teşekkür etti. Etkinliğe Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gencay, Manisa İş Kur İl Müdürü Eşref Aslan, Okul Müdürü Burhanettin Korkmaz, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.