Manisa’da görev yaptığı 2.5 yıllık süreçte büyük hizmetler yürüten İl Müftüsü Mustafa Soykök, Tekirdağ’a atandı. Manisalı olan ve vatandaşlar tarafından çok sevilen Soykök’ün kentten ayrılacak olması, büyük üzüntüye neden oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müftüler başta olmak üzere bazı kamu kurum ve kuruluşlarındaki görev değişikliklerine ilişkin kararları imzaladı. Önceki gün Resmi Gazete’de yayınlanan kararlara göre, 2.5 yılı aşkın süredir Manisa İl Müftüsü olarak görev yapan ve kentte çok sevilen Mustafa Soykök Tekirdağ’a atandı. Manisa İl Müftülüğü’ne ise Aksaray İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller geldi. Manisalı olan ve görev yaptığı sırada il genelinde büyük hizmetlere imza atan Soykök’ün kente veda edecek olması, Manisa’da büyük üzüntüye neden oldu.

YENİ MÜFTÜ GÜLLER, AKSARAY’DAN GELDİ

Demirci’de altyapı dönüşümü devam ediyor Demirci’de altyapı dönüşümü devam ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, birçok il müftüsü değişti. Kararlara göre, Tekirdağ İl Müftülüğüne Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök atanırken, Manisa İl Müftülüğüne ise Aksaray İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller getirildi. 1973 yılında Konya’da doğan Hasan Hüseyin Güller, ilk ve orta öğrenimini Kadınhanı’nda tamamladı. 1994 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne girdi. 2003 yılı Nisan ayında Muş-Varto ilçe vaizliğine, Kasım ayında da Kahramanmaraş İli Nurhak İlçe Müftülüğü görevlerine atandı. 2005-2011 yılları arasında Burdur İli Kemer İlçe Müftülüğü, 2011-2015 yılları arasında Mersin İl Müftü Yardımcılığı ve 2015-2019 yılları arasında da Adana İli Seyhan İlçe Müftülüğü görevlerini yürüten Güller, 29 Temmuz 2019 tarihinde Konya İl Müftü Yardımcılığı görevine başladı. 2020 yılından beridir de Aksaray İl Müftüsü olarak görev yapıyordu.