MÜSİAD Manisa Şubesi, düzenlediği iftar programında Manisa protokolünü ve iş dünyasını bir araya getirdi. MÜSİAD Manisa Şube Başkanı Abdurrahman Rüzgar, programda yaptığı konuşmada “Bu güzel günde siz kıymetli dostlarımızla buluşmaktan da dolayı çok mutluyuz” dedi.

MÜSİAD Manisa Şubesi, düzenlediği iftar programında iş dünyasını ve il protokolünü bir araya getirdi. Taylan Plaza’da gerçekleşen iftar yemeğine AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Manisa Vali Yardımcısı Aydın Memük, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kazaz, Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, MÜSİAD Ticaret Odası Başkanı Abdullah Bozatlı, MÜSİAD Manisa Şube Başkanı Abdurrahman Rüzgar, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Efendioğlu, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Aksoy, yönetim kurulu üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları, üniversite öğrencileri,  gazi ve şehit yakınları katıldı.

RAMAZAN DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA AYI

İftara katılan herkese teşekkür eden MÜSİAD Manisa Şube Başkanı Abdurrahman Rüzgar, “Dayanışma, yardımlaşma, ibadet, sabır, mağfiret ve Kur’an ayı olan Ramazan-ı Şerif münasebetiyle MÜSİAD Manisa Şubemizin ev sahipliğinde gerçekleştirilen İftar Programı’nda siz değerli üyelerimiz ve aziz kardeşlerimizle bir araya geldik. Biz MÜSİAD ailesi olarak MÜSİAD Sandığı ile medeniyetimizin güzide değerlerinden biri olan ‘Karz-ı Hasen’ kavramını ve ilkelerini ticaret hayatının gündemine taşıyor, böylece ticaret hayatındaki birikim oranını artırmayı, üretici ve yatırımcıların zor günlerinde dayanışma içerisinde olmasını teşvik ediyoruz. Yine başka bir faaliyetimiz olan Zimem Defteri geleneğiyle ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimize el uzatıyor, MÜSİAD Ailesi’ni onların hayır dualarıyla daha da büyütüyoruz” dedi.

MANİSA SANAYİSİ 60 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİYOR

11 milyon metrekareye kurulmuş Manisa sanayisinde doluluk oranın yüzde 99 olan 224 işletmenin varlığını sürdürdüğü, dış ticaret hacminin 10 milyar dolar olduğu ve 60 bin kişinin çalıştığı belirten Rüzgar, “Manisa, Türkiye’nin en çok ihracat yapan 7. şehridir. Kadim bir kent olarak öne çıkan Manisa; sanayi, tarım, ormancılık ve turizm gibi alanlarında ülke ekonomisine önemli bir katma değer sağlamaktadır. Türkiye’yi üretim odaklı sektörleri, Sanayi 4.0 vizyonuyla şekillenen teknolojik atılımları, yenilikçi iş insanı, girişimci ve yatırımcılarıyla çok daha ferah ve aydınlık bir gelecek bekliyor. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında ülkemiz yeni bir şahlanış dönemine girecek. Bizler de bu döneme şahitlik edeceğiz” diye konuştu.