Muhtarlar hayat kurtaracak Muhtarlar hayat kurtaracak

Obasya Kırsal Konaklama Tesisi, büyük bir kültürler buluşması etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Bulgaristan'dan gelen Ömer Lütfi Kültür Derneği folklor ekibi, Şehzadeler Halk Eğitimi Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu, Obasya’da dünya standartlarında bir halk oyunu etkinliği düzenliyor. Geceye Bulgaristan Kırcaali Belediyesi’nden ve Manisa protokolünden de katılım sağlanacak.

Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifi, Bulgaristan ile Türkiye arasında kültür köprüsü kuruyor. 22 Haziran saat 19:00’da Obasya Kırsal Konaklama Tesisi’nde, Bulgaristan'dan gelen Ömer Lütfi Kültür Derneği folklor ekibi, Şehzadeler Halk Eğitimi Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu tarafından halk oyunları gösterisi düzenlenecek. Kültür Buluşması Şenliği’nde, Avrupa Birliği’nden alınan hibe desteğiyle yapılan 700 metrekare büyüklüğündeki bir etkinlik çadırı ve Ege Bölgesi/Bulgaristan Geleneksel Kadın Kıyafetleri Müzesi’nin de açılışı gerçekleştirilecek.

TÜRK FOLKLORÜ TANITILIYOR

Obasya’da yapılacak olan Kültürler Buluşması etkinliğine çağrıyı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vekili Mehmet Güzgülü,  Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Pala, Bulgaristan Kırcaali Belediyesi Sosyal Faaliyetler Müdürü Shirin Emin Syuleyman ve Ömer Lütfi Kültür Derneği Müdürü MyuzekkiAdemAhmed birlikte yaptı. Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Pala, Kültür Sınır Tanımaz projesinin Türk folkloru ve Balkanlarla etkileşiminin uluslararası platformda tanıtılması açısından taşıdığı önemi belirterek, Manisalıları müzik ve dans şenliğine beklediklerini belirtti.

BULGARİSTAN’TAN MİSAFİRLER AĞIRLANACAK

Türk ve Bulgar kültürlerinin bir araya geleceği gece, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bulgaristan Kırcaali Belediyesi ve Bulgaristan'dan Ömer Lütfi Kültür Derneği ortaklığı ile sürdürülen "Kültür Sınır Tanımaz"  projesinin final programı olacak. Geceye Bulgaristan Kırcaali Belediyesi’nden gelen misafirler ve Manisa protokolü de katılacak.