Emekli polisler ücretlerinde iyileşme istiyor Emekli polisler ücretlerinde iyileşme istiyor


Her gün binlerce öğrencinin okuluna gitmek için kullandığı Manisa-İzmir arasındaki yol ücretinin 33 TL'ye çıkması öğrencileri isyan ettirdi. Manisa'da üniversite okuyan Elif adlı bir öğrencinin sosyal medyada fiyat tarifesi fotoğrafıyla birlikte paylaştığı 'Anne dayanamıyorum' şeklindeki mesajı, 50 binden fazla beğeni alırken, bin 200'den fazla kişi tarafından yorumlandı.
Hızla artan akaryakıt fiyatları, Türkiye'de sıkça kullanılan kısa mesafeli yolların toplu ulaşım ücretlerinin de sık sık zamlanmasına neden oluyor. Kısa süre öncesine kadar öğrencilerin şehir içi ulaşım ücretine yakın bir paraya kullandıkları Manisa-İzmir arasındaki toplu ulaşım ücretleri de astronomik şekilde arttı. Son gelen zamla öğrenci bileti 33 TL'ye, normal bilet ise 35 TL'ye yükseldi. Bu duruma en çok Manisa'da yaşayıp İzmir'deki üniversitelerde okuyan veya İzmir'de yaşayıp Manisa'da üniversite okuyan gençler üzüldü.
ELİF'İN ÇIĞLIĞI SOSYAL MEDYAYI SALLADI
Sosyal medya sitesi twitter'da 'Elif' isimli bir kullanıcı, yeni ücret tarifesi fotoğrafını 'Anne dayanamıyorum' diye paylaşınca gündem oldu. Elif'in mesajı 50 binden fazla beğeni alırken, yaklaşık 2 bin kişi tarafından paylaşıldı, yaklaşık bin 200 kişi tarafından da yorumlandı. Ağırlıklı olarak öğrencilerin yaptığı yorumlarda, hızla artan akaryakıt fiyatlarına ve ulaşım zamlarına tepki gösterilirken, normal bilet ile öğrenci bileti arasında sadece 2 TL'lik bir farak olmasına da tepki gösterildi. Sanem Can adlı öğrenci, "İyi ki 2 lira fark var, yoksa öğrenciler nasıl öderdi 35 lira!" diyerek" indirimin komik olduğunu ima etti.
İZMİR VE MANİSE BÜYÜKŞEHİR'E ELEŞTİRİ
Hüseyin Gedik adlı kullanıcı, art arda gelen zamlarda iki kentin büyükşehir belediye başkanlarını da sorumlu tutarken, "Bu ard arda gelen zamlara bi dur demenin vakti gelmedimi @cengizergun ya da @tuncsoyer. İzmir ve Manisa Belediyeleri olarak ortak bir hat çıkarmak zor olmamalı" yorumunda bulunurken, Mavi Papatla adlı kullanıcı da "İzmir'den Manisa'ya okumaya giden bir ton öğrenci var. @manisabsb ve @izmirbld bu konuda birşey yapmayı düşünüyor mu acaba? Muradiye kampüsüne Manisa içinden bile gitmek eziyet. @cengizergun bey kaç yıldır başkansınız, üniversite için ne yaptınız?" ifadelerini kullandı.
FİRMA SAHİBİ: BİZİ GÜNAH KEÇİSİ YAPTILAR
Fiyatların hızla artmasına tepkiler çığ gibi büyürken, Manisa ile İzmir arasında sefer yapan tek otobüs firması olan Manisa Seyahat'in Başkanı Levent Zibeller, kendilerinin günah keçisi yapıldığını belirtti. Zibeller, “Akaryakıta her gün gelen zamlar ortada. Hükümet bizleri müşterilerimiz önünde günah keçisi yaptı. Bizleri sürekli zam yapan taşıma şirketi haline getirdi. Mazot 6 TL’yken yolcu ücreti 13 TL’yi şimdi mazot 30 TL’ye doğru hızla gidiyor. Ne yapacağımız şaşırdık. Ülkemizin bugüne kadar girmiş olduğu her türlü zor süreci atlattık. Ancak bugün gerçekten işimiz çok zor. Bu sürecin altından nasıl kalkabiliriz onu kara kara düşünmekteyiz” dedi.