Manisa Şehzadeler Gençlik Merkezi ile Manisa Fatih Anadolu Lisesi tarafından Sokağın Neşesi projesi oluşturuldu. Fatih Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleşen projede köpek, kedi, kuş yuvaları öğrenciler ve gençlik merkezi gönüllüleri desteğiyle yapılarak renklendirildi.

          Manisa Şehzadeler Gençlik Merkezi ile Manisa Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri 'Sokağın Neşesi' adını verdikleri ilginç bir proje geliştirdi. Fatih Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleşen projede köpek, kedi, kuş yuvaları öğrenciler ve gençlik merkezi gönüllüleri desteğiyle yapılarak renklendirildi. Yapılan yuvalar daha sonra köy okullarına ve şehrin çeşitli noktalarına bırakılacak. Renkli anlara Fatih Anadolu Lisesi müzik grubuda destek vererek güzel dakikalar oluştu. Etkinliğe Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Şehzadeler Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Değirmen, Okul Müdürü Serdar Dinçer, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

          KEDİLER, KÖPEKLER VE KUŞLAR İÇİN YUVA

          Projede boyaması ve yapımında kullanılacak tüm materyaller Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce karşılanarak 30 adet ahşap köpek evi, 30 adet ahşap kedi evi, 30 adet ahşap kuş evi yapıldı. Projede belirtilen takvim çerçevesinde İletişim Becerileri, Davranış Problemleri, Ergenlik Dönemi Becerileri, Çatışma Çözme Becerileri, Verimli Çalışma Yöntemleri, Dünyada yaşamını sürdüren her canlıya saygı duyan farkındalığı yüksek bireyler olmaları. Gençlik merkezinde belirlenecek iki köy okulu ziyareti gerçekleştirilecektir.

          HAYVANLARIN BARINMASINA DESTEK

          Program açılışında konuşan Okul müdürü Serdar Dinçer, "Sokaklarımızda, mahallerimizde birlikte yaşadığımız sokak hayvanlarının sorunlarını dile getirmek, bu konuda duyarlılıkları arttırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu projemizle öğrencilerimiz gençlik ve spor il müdürlüğünün temin ettiği kuş kafesleri, köpek kulübeleri ve kedi kulübelerini neşe katıyor. Bunları şehrin çeşitli bölgelerine yerleştirip hayvanların barınmalarına yardımcı olacağız. Hayvanların besin zincirini bozan biziz. Onların bu duruma düşmesine sebep olan biziz. Yine bunu tamir etmesi gerekende bizleriz. Bu konuda tüm vatandaşların aynı duyarlılığı göstermesini bekliyoruz. Projede emeği geçen Elveda öğretmenimize  ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne  emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz" dedi.