Vali Yaşar Karadeniz, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası farkındalık programı kapsamında düzenlenen kortej yürüyüşüne katıldı, engelli bireyler tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen gösterileri izledi. Özel bireyler günü coşkuyla kutladı.

Manisa’da Engelliler Haftası sebebiyle farkındalık programı düzenlendi. Milli Birlik ve Demokrasi Meydanından kortej yürüyüşü ile başlayan programda Vali Yaşar Karadeniz ve protokol üyeleri engelli bireyler, aileleri ve öğretmenleri ile birlikte Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önüne yürüdü.

Daha sonra Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Manisa Kent Konseyi Engelli Meclisi tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı.

Manisa'da eğitim hayatını tamamlamış 23 yaşın üzerindeki otizmli, down sendromlu ve zihinsel engelli bireylerden oluşan "Engelsiz Mehter Takımı" çaldıkları marşlar ile büyük beğeni topladı.

Cumhuriyet Meydanı’nda Yunusemre Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi bünyesinde kurulan mehter takımı, Manisa Gündüzlü ve Aile Yaşam Merkezi, Akhisar Rehabilitasyon ve Aile Yaşam Merkezi, Şehzadeler Karaağaçlı Engelsiz Yaşam Merkezi gösteriler gerçekleştirdi.

Programda özel bireyler şarkı söyleyip, şiir okuyup, dans ederek çeşitli gösteriler yaptı. Program günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Engelliler Haftasının farkındalık oluşturması amacıyla düzenlenen programa Vali Yaşar Karadeniz’in yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Usta Mehmetoğlu, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, engelli bireyler ve aileleri katıldı.