Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından adı 'Sarıkamış Şehitleri Parkı' olarak değiştirilen Büyük Laleli Parkı'nda yaptırılan Sarıkamış Şehitleri Anıtı, önceki gün dualarla açıldı. Aralarında Manisalı 224 askerin de bulunduğu şehitler anısına yaptırılan anıtın açılışında, Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibi Sarıkamış'ı konu edinen bir gösteri sundu. Törenin açılış konuşmasını yapan Sarıkamış Şehitleri Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Öztürk Demir, anıtın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

          50 YILDIR SARIKAMIŞ'I ANLATIYOR

          Kars'ın Sarıkamış İlçesi'nde doğan ve Sarıkamış Faciası konusunda önemli çalışmaları bulunan dünyaca ünlü kalp ve damar cerrahı Prof. Dr. Birgün Sönmez de katılımcılar arasında yer aldı. Tören sonrası Deva Tıp Merkezi Müdürü Muammer Babuş ile bir süre sohbet eden Sönmez, Manisa'da çok güzel ağırlandığını belirtti. Babuş da Sarıkamış Şehitleri konusunda yaptığı hizmetler için Prof. Dr. Sönmez'e teşekkür ederken, "Manisa'ya hoş geldiniz. Yaklaşık 50 yıldır Sarıkamış Şehitleri konusunda yaptığınız çalışmaları ilgiyle izliyoruz. Bu konuda toplumu aydınlatıyorsunuz" dedi.

          BABUŞ'TAN  BAŞKAN ERGÜN'E TEŞÜKKÜR

          Manisa'da yapılan Sarıkamış Şahitleri Anıtı'nın çok anlamlı olduğunu da belirten Babuş, "Hem Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Cengiz Ergün'e, hem de Sarıkamış Şehitleri Derneği Federasyonu Başkanı sayın Öztürk Demir'e böyle bir anıtı Manisa'ya kazandırdıkları için teşekkür ediyorum" diye konuştu.