Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Manisa’da ‘Proje Hazırlama, Geliştirme ve Yürütme-Ulusal ve Uluslararası Fonlar’ konulu 4 günlük eğitim programı düzenlendi. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, programda yaptığı konuşmada proje konusunda nitelikli personelin önemine vurgu yaptı.

Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Manisa’da ‘Proje Hazırlama, Geliştirme ve Yürütme-Ulusal ve Uluslararası Fonlar’ konulu 4 günlük eğitim programı düzenlendi. Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Azmi Ekmen tarafından planlanan eğitimde, AB Uzmanı Dr. Nejla Can Güler, AB Uzmanı Şevket Uslu, AB Uzman Yardımcısı Selim Gedikbaş, AB Uzman Yardımcısı Begüm Buse Şahin tarafından katılımcılara, Ulusal ve Uluslararası projeler hazırlama konusunda 4 gün süreyle teorik ve pratik bilgiler verildi.

TEORİK VE UYGULAMALI EĞİTİM

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, proje yazımına katma değer sağlayan eğitim ile ilgili yaptığı açıklamada, proje alanında nitelikli personelin yetişmesinin önemine vurgu yaptı. Erkuş, sağlık hizmetlerinin sunumunda Müdürlük ve bağlı kurumların her birinden proje çıkmasının değerli olduğunu belirtti. Manisa Şehir Hastanesinde gerçekleştirilen eğitimde, gruplara teorik bilgiler eşliğinde uygulamalı eğitimler de verildi. Eğitim bitiminde İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş tarafından Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Azmi Ekmen’e plaket takdim edilirken, İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Leyla Arıcı, Manisa Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Serkan Saka, Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Özşahin ve Manisa Saruhanlı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Salim babuş tarafından eğitimcilere plaket ile katılımcı gruba belgeleri sunuldu. Program sonunda Manisa Şehir Hastanesi Çocuk Servisi’nde yatarak tedavi gören çocuk hastalara da geçmiş olsun dileklerinde bulunuldu ve hazırlanan hediye paketleri verildi.