Sektör Gazetesi'nden Emre Saçlı'nın haberine göre Salihli’nin Çökelek Mahallesi Karayel mevkiinde 20’ye yakın köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü bilgisi üzerine bölgede inceleme başlatıldı. Salihli İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ile Salihli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan ortak çalışma sonucunda geniş bir alanda yapılan incelemede ilk etapta 13 köpeğin öldüğü, zehirlenme şüphesi ile tedavi altına alınan 9 köpekten de ölenlerin olduğu öğrenildi.

JANDARMA HAREKETE GEÇTİ…

Bölgede başlatılan geniş çaplı inceleme sonucunda zehirlemede kullanıldığı değerlendirilen gıda ürünlerinden numuneler alındı. Salihli İlçe Jandarma Komutanlığı da olayla ilgili olarak Hayvanları Koruma Kanununa Muhalefet suçundan işlem başlattı. 

HAYATTA KALAN KÖPEKLER TEDAVİ ALTINA ALINDI

Zehirlenme şüphesiyle koruma altına alınan çok sayıda köpek, Salihli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerince Salihli Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi altına alındı. Salihli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Birol Avcı, merkeze getirilen köpeklere yoğun bir tedavi süreci uygulandığını söyledi. Avcı “Dün gece gelen ihbar üzerine ekiplerimizle birlikte zehirlenme olayının yaşandığı bölgeye gittik. Gittiğimizde bir çok köpeğin zehirlenme nedeniyle öldüğü tespit edildi. Hayatta kalan 5 köpeğimizi hemen merkezimize getirerek yoğun bir tedavi süreci başlattık. Tedavi altına aldığımız köpeklerimizi hayatta tutmak için elimizden geleni yapacağız”