Şehitler Ortaokulu öğrencileri, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu kapsamında Yunanistan'daki hareketliliğe katıldı. Öğrenciler proje kapsamında geliştirdikleri iş birlikleri, edindikleri tecrübeler ve iyi uygulama alışverişleri ile yurda döndü.

Tek şeritli dur-geç köprüsü yıkıldı, yerine yenisi yapılacak Tek şeritli dur-geç köprüsü yıkıldı, yerine yenisi yapılacak

Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu çerçevesinde Şehitler Ortaokulu Müdürü Tayfun Sarıbeyler ve öğrenciler, Yunanistan'da farklı deneyimler edindi. Bir diğer ortak olan Fransız okulu öğretmen ve öğrencilerinin de katılımıyla 3 farklı ülkenin öğretmen ve öğrencileri, 1 hafta boyunca çeşitli faaliyetler ve etkinliklerle kaynaşma ve sıkı ilişkiler kurma fırsatı buldu.
Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Şehitler Ortaokulu Müdürü Tayfun Sarıbeyler, “Bilgisayar laboratuvarında öğrenciler işbirlikçi araçlar kullanarak dijital becerilerin geliştirilmesine yönelik etkinlikler gerçekleştirdiler. Çocukların çevre ve iklim değişikliği konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla öğrencilerin deneyimsel etkinliklerde yer aldığı Nestos nehrine ziyaret gerçekleştirildi. Her ülkenin kültürel mirasının benzerlik ve farklılıklarının arandığı İskeçe'nin eski kenti, Folklor müzesi, Hatzidakis'in evi ve Rum Lisesi ziyaret edildi. Ayrıca Filipi ören yeri ve eski Kavala kenti ziyareti yapıldı. Gölgeler Evi'nden dönen öğrenciler gördüklerinden çok etkilendiler. Belediye Meclis salonunda Belediye Başkanı tarafından karşılandılar. İskeçeli çocukların kendileri ve aileleri tarafından yapılan ev yemekleri ikram edildi. Hareketliliğin son gününde Selanik'teki Atatürk'ün doğduğu ev ziyaret edildi ve duygusal anlar yaşandı. Çocuklar unutamayacakları anılar yaşadılar.” dedi.