Gölmarmara Uğur Mumcu Caddesi'nde çalışmalar başladı Gölmarmara Uğur Mumcu Caddesi'nde çalışmalar başladı
Manisa'da yaşayan 14 yaşındaki İlayda Kaya disiplinli ve planlı çalışması sonucu 2020'de
bayanlar boks şampiyonasında Türkiye 2'si, geçtiğimiz günlerde yapılan şampiyonada ise Türkiye 3'sü oldu. Elde ettiği başarılarla çevresine ve arkadaşlarına örnek olan İlayda Kaya, hedefinin milli takıma girmek olduğunu ve Türkiye'yi Dünya'da temsil etmek istediği söyledi.

SPORLA DERS BAŞARISI DA  ARTTI
İlayda Kaya, "Disiplinli çalıştım antrenmanlarımı hiç kaçırmadım. Antrenmanlarımı düzenli ve antrenörümle birlikte yaptım. Spor sayesinde derslerime daha çok yoğunlaştım ve derslerimde başarı arttı. Sosyal medyadan uzaklaştım. Arkadaşlarımın da spora başlamasını tavsiye ederim. Sosyal medyadan uzaklaşmalarını, derslerine yönelmelerini tavsiye ederim" şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZ ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEK
İlayda Kaya'nın boks antrenörü Yahya Aslan ise "Yaklaşık 4 yıldır İlayda Kaya ile beraber spor yapıyoruz. 2021 yılında Türkiye 3.'sü oldu. Hedefimiz daha çok çalışıp, milli takıma girip, ülkemizi Avrupa'da ve dünyada temsil etmek. Bunu başarabileceğimize inanıyorum. Çalışmalarımız bu yönde. Tüm öğrencilerimizi ve gençlerimizi spor yapmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı