MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner ve Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, 12 Eylül 1980 darbesinin sonucunda cezaevine giren Taş Medreselilerle Yunusemre İrfan Meclisinde bir araya geldi. Toplantıda konuşan Öner, “İman ve inançla Türkiye’yi aydınlık gelecek hedeflerine ulaştırmak için durmadan ve yılmadan çalışacağız” dedi.

MHP İl Başkanlığı ve Yunusemre İlçe Başkanlığı, 12 Eylül 1980 darbesi sonrasında cezaevine giren Taş Medreselilerle İrfan Meclisinde bir araya geldi. Kuranı Kerim Tilaveti okunması ve şehitlere dua edilmesiyle başlayan  buluşmada siyasi gündeme ilişkin güncel konuların yanı sıra, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2023 Aday Belli Karar Net Bursa Mitingi ve geçmişten günümüze darbelerin ülkemiz üzerinde bıraktığı etkiler konuşuldu. Toplantıya Öner ve Kutlar'ın yanı sıra Taş Medreseliler Adnan Akdağ, Rahim Şengül, Bayram Kartal, Hüseyin Cengin, Ramazan Vardar, Murat Görmez, Hilmi Usta, Nedim Diyemli, Hamza Özkızılcık, Hasan Gönülalan katıldı.

'DURMADAN VE YILMADAN ÇALIŞACAĞIZ'

MHP İl Başkanı Murat Öner, toplantıda yaptığı konuşmada  “Bahçeli'nin ‘istikrar sürsün, Türkiye büyüsün’ ifadelerine dikkat çekerken, "Cumhur İttifakı olarak Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Manisa teşkilatları olarak biz de 2023’e giden yolda Genel Başkanımızın çizdiği istikamette çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Türkiye ile Yunanistan arasındaki adalar konusunda yaşanan gerginliğe de değinen İl Başkanı Öner, “Türkiye Cumhuriyeti ordusu ve milletiyle her türlü zorluğa ve zorbalığa göğüs gerecek güçtedir. Bu iman ve inançla Türkiye’yi aydınlık gelecek hedeflerine ulaştırmak için durmadan ve yılmadan çalışacağız” ifadelerini kullandı.

'BU SANCAK YERE DÜŞMEYECEK'

MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar ise konuşmasında 12 Eylül 1980 kanlı darbesinın bıraktığı izlere dikkat çekerken, "Biz her daim yanınızda ve şehitlerimize layık bir şekilde mücadelemizi edeceğiz. Emin olun ki, taşıdığımız bu kutlu sancak, bizlerden sonra da yere düşmeyecektir. Allah bu yolda emek harcayanlardan bin kere razı olsun. İlk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’dan son şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na dek tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Siz değerli büyüklerimizden bizlerin her daim yanında olmanızı rica ediyoruz. Bir olacağız, diri olacağız, başaracağız! der saygılarımı sunarım” şeklinde konuştu.

'BİR ARADA OLMAK KUTLU DAVANIN YANSIMASI'

AK PARTİLİ AYDEMİR: CUMHURİYET TARİHİMİZİN EN KAPSAMLI YAPILANDIRMA PAKETİNİ GETİRİYORUZ AK PARTİLİ AYDEMİR: CUMHURİYET TARİHİMİZİN EN KAPSAMLI YAPILANDIRMA PAKETİNİ GETİRİYORUZ

Taş Medreseliler adına konuşan Rahim Şengül, “Bu akşamki buluşmada yer almaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Darbe zamanında yaşadığımız tüm zorluklarda bizlere maddi olarak destek olan, evlerini, sofralarını ve gönüllerini açan bu davanın sessiz kahramanlarına, ülküdaşlarımıza teşekkür ediyoruz" derken, Adnan Akdağ ise “Şu an burada beraber olduğumuz arkadaşlarımızın yanı sıra; yanımızda olamayan ve Rahmeti Rahmana erişen dava arkadaşlarımızı da unutmadan, giriştiğimiz bu kutlu mücadeleyi sürdürmenin gururunu yaşıyoruz. Biz aynı  anne babadan doğmayan fakat kardeşliğini hiçbir zaman kaybetmeyen, birinin eline kıymık batsa, diğerinin canı acıyan bir ruhtuk. Bu ruhun o kanlı darbenin ardından 42 yıl sonra bile hiçbir şekilde bağını kaybetmeden, bir arada olması bu kutlu davanın bu Kızıl Elma hedefinin bir yansımasıdır. Allah hepinizden razı olsun” dedi.