TAŞKINCAN'DAN SİGARA FİRMALARINA, 'BAKKALLARIN SABRINI ZORLAMAYIN' 

Manisa’da Bakkallar sigara tedariğinde güçlük çekiyor. Manisa’da 1300 civarında üyesi bulunan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Saffet Taşkıncan bu duruma tepki göstererek, “Manisa’nın sigara dağıtımını üstlenen firmalar küçük esnafa sigara vermiyor. Vatandaşta esnafı stokçulukla suçluyor. Kimse küçük esnafı zor duruma düşüremez” dedi.

Manisa’da son günlerde bakkallarda yaşanan sigaraya ulaşım sıkıntısı can sıkmaya başladı. Sigara tedariğinde büyük zorluk yaşayan bakkallar, sigara tiryakileri ile karşı karşıya kalıyor. Tiryakiler, bakkalı stokçulukla suçlarken, bakkallar ise dağıtım firmasının kendilerine kısıtlı oranda ya da hiç sigara vermediğini ifade ediyor.
SİGARA ÜRETİCİLERİ HER GEÇEN ÜRÜNLERİ KISITLAMAKTA 
“Bakkalın sabrını zorlamayın” diyen Manisa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Saffet Taşkıncan, “Sigara üreticileri her geçen gün tütün ürünlerini kısıtlamakta olup bakkalı vatandaşlarla karşı karşıya getirmektedir. Bakkal ürün temini için plasiyer ve distribütör ile devamlı tartışmalar yaşamaktadır. Gün geçtikçe sorunlar büyümekte ve toplumsal sıkıntılarla karşı karşıya gelinmektedir. Firmalar bu dönemde daha hassas davranmalı olası fiyat geçişi yapılacaksa piyasayı sıkmadan, acilen karar vermelidir. Devletimiz vatandaş ve esnafın sesine kulak verip biran önce tütün piyasasındaki sorunu çözmesi gerekmektedir” diye konuştu.  CÜNEYT HASÇELİK