TEÇ-SEN MANISA İl Başkanı Bülent Ecevit Özbek, ek gösterge düzenlemesinin adil olmadığını savundu. Özbek, "Belirli meslek gruplarının 3000 ek göstergeden 3600 ek göstergeye çıkması olumlu bir katkı yaparken diğer çalışanlara verilen +600 ek gösterge aynı olumlu tabloyu çıkarmıyor" dedi.

Başkan Akan: Hala o koltukta oturmaktan utanmıyor musunuz? Başkan Akan: Hala o koltukta oturmaktan utanmıyor musunuz?

TEÇ-SEN MANISA İl Başkanı Bülent Ecevit Özbek, emekli maaşları ve ikramiyeleri için önem arz eden ek göstergelerde, kamudaki hizmet sınıfları açısından var olan adaletsizliğin giderilerek öğrenim durumuna göre tüm kamu çalışanlarının düzenlemeden yararlanması gerektiğini belirtti. Özbek, "Herkese +600 ek gösterge verilmesi kulağa eşitlik gibi gelse de adil değildir. Belirli meslek gruplarının 3000 ek göstergeden 3600 ek göstergeye çıkması olumlu bir katkı yaparken diğer çalışanlara verilen +600 ek gösterge aynı olumlu tabloyu çıkarmıyor. Ayrıca yönetici pozisyonunda bulunan bölüm şeflerimiz de düzenleme sonrası büyük mağduriyet yaşamaktadır.Yönetim kademesindeki diğer yöneticiler gibi şeflerimizinde 3600 ek göstergeye dahil edilmeleri zorunluluktur" diye konuştu.

TÜM KAMU ÇALIŞANLARI YARARLANMALI

Her yapılan yeni düzenleme ile kamu çalışanları arasındaki çalışma barışının bozulduğunu anlatan Özbek, "Yapılacak adil bir ek gösterge düzenlemesi ile çalışma barışını sağlamak mümkün iken büro hizmetleri, genel idari hizmetler, teknik hizmetler sınıfları başta olmak üzere belirli meslek gruplarında bu ayrım daha da artmıştır. Talebimiz açık ve nettir! TBMM'ye getirilecek olan düzenleme bütüncül bir yaklaşım ile tekrar ele alınmalı, öğrenim durumuna göre tüm kamu çalışanları ek gösterge artışından yararlanmalıdır" ifadelerini kullandı.