Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu çeteleri başta olmak üzere birçok suç şebekesinin mekan olarak kullandığı metruk binaların yıkımı için harekete geçti. Bu çerçevede il genelinde belediyelerle iş birliği yapan Emniyet, gerekli izinler doğrultusunda bu güne kadar 600'e yakın metruk binanın yıkılmasını sağladı.

Üzüm bağları eğitimli köpeklere emanet Üzüm bağları eğitimli köpeklere emanet

Manisa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, il genelinde çeşitli suç şebekelerinin mekan olarak kullandığı ve çevreye rahatsızlık veren metruk binaların tespiti ve yıkımı konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu güne kadar birçoğu eski ve kullanılmayan, kısmen yıkılmış 600'e yakın metruk bina tespit eden Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, önce mülk sahipleri ve mahalle muhtarlıklarıyla irtibata geçiyor, ardından da ilgili ilçe belediyelerinin desteğiyle bu binaların yıkımını sağlıyor. Sözkonusu binaların kamuya  ait olması durumunda ise gerekli izinler alındıktan sonra yıkım işlemi yapılıyor.

  ÇEVRE GÜVENLİĞİNİ OLUMSUZ ETKİLİYOR

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Toplum Destekli Şube Müdürlüğü görevlilerimizce Yunusemre ve Şehzadeler ilçemizde suç unsurlarının ve şahısların gizlenmesine imkan sağlayabilecek ve güvenlik açısından çevrede yaşayan vatandaşlarımız huzursuz edebilecek metruk yapıların tespiti ve ortadan kaldırılmasına  yönelik çalışmalara devam ediliyor" denildi. Manisa merkezde, bu güne kadar 600'e yakın metruk binanın yıkıldığı ve bu bölgelerin suç şebekelerinden arındırıldığı belirtildi.